مقالات

شهرستان نیمروز در بخش کشاورزی

شهرستان نیمروز یکی از شهرستان های استان سیستان و بلوچستان به مرکزیت شهر ادیمی می باشد. که از شمال به کشور افغانستان، از غرب به استان خراسان جنوبی، از جنوب به شهرستان زاهدان و از شرق به شهرستان های زهک، زابل، هیرمند و هامون و از محدود می شود.

آب‌ و هوای شهرستان نیمروز بسیار گرم و خشک بیابانی با تابستان‌های طولانی است. گرم‌ترین ماه سال تیرماه و سردترین ماه سال نیز دی ماه است. وجود بادهای 120 روزه بادبلبلانی، بادسورو، بادسوار، بادبورزالک، بادپنجکه، باد هفتم و گاو کشی شرایط اقلیمی خاص، پوشش گیاهی و جانوری و مناظر بدیعی را بوجود آوردند.

در شهرستان نیمروز فعالیت های زراعی به صورت سنتی انجام می شود ولی با توجه به حوزه های دیگر، فعالیت زراعی نیز رونق خوبی دارد. در این شهرستان کشت کلزا، زعفران و حبوبات به میزان زیادی انجام می شود. حبوبات تولید شده در این شهرستان شامل نخود، عدس، ماش و لوبیا چشم بلبلی می باشد.

فعالیت های باغی این شهرستان در فصل های پر آب محدود به تولید هندوانه، خربزه و صیفی جات است. با اینکه شهرستان دچار کم آبی است؛ هندوانه و خربزه در شهرستان نیمروز بسیار زیاد تولید می شود.

از جمله گیاهان دارویی این شهرستان نیز می توان به نعناع فلفلی و زیره سبز اشاره کرد. در شهرستان نیمروز گلخانه های تولید صیفی جاتی نظیر خیار، گوجه فرنگی و بادمجان نیز دایر است.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *