مقالات

شهرستان هرند و عملکرد آن در کشاورزی

شهرستان هرند ، شهرستانی در استان اصفهان است . که در ٢٨ کیلومتری مرکز شهرستان ورزنه واقع شده است.این شهرستان ، در ۸۵ کیلومتری شرق شهر اصفهان قرار دارد. شهرستان هرند  از شمال به بخش کوهپایه، از جنوب به بخش جرقویهٔ سفلی، از شرق به بخش بن رود(ورزنه) از غرب به بخش مرکزی اصفهان محدود می‌شود.   ارتفاع این شهرستان از سطح دریا با شیب ملایمی از ۱۵۷۰متر در شمال شهر تا ۱۵۴۰ متر در جنوب شهر متغیراست.

آب وهوای شهرستان هرند نیمه بیابانی ودارای بارندگی کم می باشد . تابستان ها هوا در این شهرستان گرم وسوزان ودر زمستان ها بسیار سرد می گردد . که بعضی از سال ها با باران وبرف ودر بعضی سال ها خشک می باشد .  میزان بارندگی سالانه آن ۹۰ میلی متر و بارش برف به ندرت طی دی ماه میبارد.

پوشش گیاهی شهرستان هرند کوتاه واستپی می باشد وآب های زیر زمینی آن اغلب شور است . آب کشاورزی نیز توسط قنوات معروف وتاریخی این شهرستان تامین می شود . این قنوات که گاه طول بعضی از آنها به ۱۸ کیلو متر وعمق آن در گود ترین نقاط آن به ۱۰۰ متر می رسد وتوسط نیروی انسانی در زمانهای قدیم حفر شده ، متاسفانه در سال های اخیر بخاطر بی توجهی به این قنوات وحفر چاه های عمیق در اطراف آن ها در حال خشک شدن می باشد. همین عامل باعث شده مردم در سال های اخیربیشتر به مشاغل صنعتی، فرهنگی و خدماتی و حمل و نقل رو ی آورند.

کشاورزی

امرار معاش اكثريت اهالي شهرستان هرند بيشتر از طريق كشاورزي ، دامداري و در مراحل بعد صنايع دستي و كارگري است .  اكثريت سكنه مناطق حاشيه زاينده رود با داشتن زمين هاي مستعد و مرغوب باعث زیر کشت رفتن 15 هزار هكتار از زمين هاي موجود شده است . بيش از 90% مردم به شغل شريف كشاورزي اشتغال و در كنار كشاورزي به دامداري نيز مي پردازند . كه اخيراً با احداث كانال هاي جديد كشاورزي انبوه متقاضيان زمين كشاورزي بومي و غيربومي به ادارات منابع طبيعي و امور اراضي مراجعه و تابحال هكتارها زمين دريافت نموده اند . كه مي توان ادعا كرد كشاورزي شهرستان هرند آينده اي روشن را نويد ميدهد . بطوريكه در حال حاضر بيش از 35% گندم تحويلي كشاورزان به سيلوها در شهرستان اصفهان از اين محل تأمين ميگردد.  از عمده محصولات توليدي شهرستان هرند گندم ، جو ، ذرت ، پنبه ، گلرنگ ، علوفه و اندكي محصولات ديگر است.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *