مقالات

شهرستان هریس و حوزه کشاورزی آن

شهرستان هریس یکی از شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی به مرکزیت شهر هریس می باشد. که از جنوب به شهرستان بستان آباد، از شرق به شهرستان هاي سراب و مشكين شهر، از غرب به شهرستان تبريز و از شمال به شهرستان های اهر و ورزقان محدود است.

شهرستان هریس در مرتفعات داراي كليماي استيپي سرد و در نقاط پست يعني كناره تلخه رود داراي كليماي مديترانه اي است كه به طور كلي داراي زمستان هاي سرد ويخبندان و تابستان هاي ملايم مي باشد. متوسط درجه حرارت حداقل ۲۵- درزمستان و حداكثر ۳۵ درجه در تابستان مي باشد. متوسط بارندگي سالانه شهرستان ۳۵ ميلي متر بوده كه غالباً ۸۷ ميلي متر آن در پاييز و ۹۰ ميلي متر درزمستان و ۱۷۲ ميلي متر در بهار و يك ميلي متر در تابستان نازل مي گردد.

اقتصاد شهرستان هریس بيشتر به كشاورزی (زراعت، باغداری، صيفي‌كاری) و دامداری و صنايع دستي وابسته است. که كشاورزي بهترين بخش اقتصادي منطقه است و بيشترين جمعيت فعال را در خود جاي داده و سهم عمده اي در تامين درآمد خانوارها دارد.

در شهرستان هریس کشاورزی بیشتر به صورت دیمی است و باغات شهرستان کم بوده و زراعت اهمیت بیشتری دارد. در این بین کشت گندم و جو از جمله محصولات اصلی این منطقه است. بنشن، تره بار، گياهان علوفه ای، هندوانه و چغندر قند از دیگرمحصولات عمده این منطقه است.  همچنینعمده محصول باغی در این شهرستان سیب و پس از آن گردو است.

همچنین کشت گیاهان دارویی مثل پونه، بابونه، کاکوتی، مخلصه، مرزه کوهی و … در شهرستان هریس به صورت خودرو وجود دارد.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *