مقالات

شهرستان  هشترود موفق در حوزه کشاورزی

شهرستان  هشترود یکی از شهرستان های جنوبی استان آذربایجان شرقی به مرکزیت شهر هشترود می باشد. که از سمت شمال با شهرستان بستان‌آباد، از سمت شرق با شهرستان میانه، از سمت غرب با شهرستان مراغه و از سمت جنوب با شهرستان چاراویماق هم‌مرز است.

آب و هوای شهرستان هشترود کوهستانی بوده و میانگین سردترین دمای آن ۳- درجهٔ و میانگین گرم‌ترین دمای آن ۳۴+ درجهٔ سانتی‌گراد است. دمای هوا در روز‌های سرد زمستان تا ۳۰- درجه سانتیگراد نیز ممکن است برسد. همچنین متوسط بارندگی سالیانه در این شهر بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلی‌متر متغیر است.

هشترود منطقه ای کشاورزی است و کشاورزی در این شهرستان  از کسب و کارهای اصلی مردم این شهرستان است. که به هردو صورت زراعت و باغداری انجام می گیرد.  البته غالب فعالیت حوزه کشاورزی این شهرستان به صورت کشت محصولات زراعی است به طوریکه شهرستان هشترود به انبار غله آذربایجان معروف است. در  هشترود سالانه حدود ۲۳۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی و باغی تولید می شود. که محصولات عمده این شهرستان شامل گندم، جو، حبوبات، تره بار، گیاهان علوفه ای، سیب، زردآلو، و گردو است.

زراعت

بیشتر گندم تولیدی این شهرستان به صورت دیم است. که با توجه به وجود اراضی زراعی وسیع ، ظرفیت بسیار خوبی در این شهرستان برای کشت گندم وجود دارد. جو و نخود نیز در میان محصولات زراعی این شهرستان سطح کشت بسیار خوبی دارند. شهرستان هشترود اولین تولید کننده نخود استان آذربایجان شرقی است.  هشترود همچنین ظرفیت خوبی برای کشت سیب زمینی و چغندرقند  نیز دارد. دانه های روغنی مانند کلزا، گلرنگ و تخم کتان نیز در شهرستان تولید می شوند که اکثرا کشت آن ها به صورت دیم است.

باغداری

بخشی از کشاورزی شهرستان هشترود به صورت باغداری انجام می شود. هشترود باغات وسیعی دارد و هرساله میزان زیادی محصولات باغی در باغ های  این شهرستان  تولید می شود. سیب از عمده ترین محصولات باغی این شهرستان است. گردو، زردآلو، آلبالو و هلو از میوه های درختی دیگری هستند که میزان تولید خوبی در هشترود دارند.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *