مقالات

شهرستان هفتکل وبخش کشاورزی آن

شهرستان هفتکل یکی از شهرستان‌های استان خوزستان است که از لحاظ جغرافیایی تقریباً در مرکز استان خوزستان قرار دارد . که از شمال و شمال غرب به شهرستان مسجدسلیمان و شوشتر، از شرق به شهرستان باغملک، از جنوب به شهرستان رامهرمز و از جنوب غرب و غرب به شهرستان اهواز و باوی محدود می‌شود .

آب و هوای شهرستان هفتکل  گرم و نیمه مرطوب است . که بیشینه دمای هوا در تابستان به ۴۸ درجه بالای صفر و کمینه دمای هوا در زمستان به ۲ درجه زیر صفر می‌رسد. میزان متوسط بارندگی سالانه حدود ۳۸۰ میلی‌متر است. پوشش گیاهی این منطقه معمولاً استپهای کم پشت و دارای بوته‌های کَنگر، کتیرا، پونه، سیر کوهی، خارشتر و درختان انار، برهان، کنار و نخلهای پراکنده‌است.

شهرستان هفتکل 35 هزار هکتار زمین قابل کشت دارد ، که همه آن کشت دیم است .

27 هزار هکتار از اراضی این شهرستان به کشت گندم اختصاص دارد .  که سالانه به طور میانگین  حدود 40 هزار تن گندم از این مزارع برداشت می شود .

1 هزار و 200 هکتار از این اراضی نیز به کشت جو اختصاص دارد  و سالانه حدود 2 هزار تن جو از آنها برداشت شود . همچنین کشت های دیگر مانند کلزا، خلر ، ماشک، کینوا و صیفی جات نیز در این شهرستان صورت می گیرد.

همچنین 450 هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان هفتکل زیر کشت محصولات جالیزی است . که بیشتر آنها در روستاهای سرتیوک، جارو، طوفماری، ابوتباره و شجیرات هستند. عمده این محصولات هندوانه، خیار ، طالبی و خربزه است که در فصل تابستان مورد استفاده مردم قرار می‌گیرد. که برداشت محصولات جالیزی در این شهرستان از نيمه خرداد آغاز می شود .

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات   کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *