مقالات

شهرستان هویزه وبخش کشاورزی آن

شهرستان هویزه، یکی از شهرستان‌های استان خوزستان است که از شمال و شمال شرق به شهرستان دشت آزادگان، از شرق و جنوب شرق به شهرستان حمیدیه، اهواز و خرمشهر و از جنوب و غرب به کشور عراق محدود می‌شود. اقلیم کلی این شهرستان  خشک و بیابانی و گرم میانی می باشد . که قسمتی از محیط منطقه یعنی هور العظیم بر آن اثر می گذارد و موجب تعدیل دما بخصوص در حاشیه غربی می شود . این شهرستان دارای تابستانهای گرم و طولانی بوده که حداکثر درجه حرارت به ۵۲درجه سانتی گراد بالای صفر و میزان بارش سالانه حدود ۱۸۱ میلی متر در سال می باشد.

در شهرستان هویزه رودخانه کرخه نور و نیسان قرار دارد. رودخانه نیسان و کرخه نور انشعاباتی از رودخانه کرخه هستند. رودخانه کرخه نور از مرکز شهرستان و آبیاری منطقه مرکز شهرستان از شرق به سمت غرب در حرکت می باشد و در نهایت به هورالعظیم می ریزد.

کار بیشتر مردم در شهرستان هویزه کشاورزی است . اما از آن جایی که هویزه در پایین دست کرخه قرار دارد آب به آن نمی‌رسد و آب در بالادست رودخانه یعنی حمیدیه، شوش و ایلام مصرف می شود. ممنوعیت کشت تابستانه نیز از ۶-۷ سال پیش در این شهرستان آغاز شده و در زمستان نیز امید کشاورزان هویزه فقط به بارندگی است.
در زمستان گندم و جو و در تابستان کنجد و شالیکاری به ویژه در رفیع انجام می شود. هندوانه و خربزه مهم ترین محصول کشاورزی این بخش است  . در برخی مناطق این شهرستان نیز دامپروری دیده می‌شود . تولید لبنیات نیز در رفیع و در کناره هورالعظیم به دلیل پرورش گاو و گاومیش رونق خوبی دارد .

 

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات   کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *