مقالات

شهرستان ورزقان در حوزه کشاورزی

شهرستان ورزقان یکی از شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی به مرکز شهر ورزقان است. که  از سمت شرق به شهرستان اهر، از سمت غرب به شهرستان‌های مرند و شبستر، از سمت شمال به شهرستان‌های کلیبر و جلفا و از سمت جنوب به شهرستان تبریز محدود می شود.

آب و هواي ورزقان در تابستان معتدل تا گرم و در زمستان سرد و يخبندان و پربرف است. به طور کلي ورزقان منطقه‌اي کوهستاني است و اطراف آن را کوه‌هاي آق‌داغ، مشکعنبر، کامتال، جوشون، جله‌داغ، ايري‌داغ، کيامکي، خاروانا و پيرسقا فرا گرفته‌اند.

برخورداری از توانمندی‌های قابل‌توجه در زمینه‌های؛ صنعت و معدن، کشاورزی و گردشگری در کنار مزیت‌هایی چون بزرگراه خواجه – ورزقان – خاروانا، وجود سد حاجیلار با ظرفیت 60 میلیون مترمکعب آب برای مصارف صنعت، کشاورزی و شرب و دارا بودن نزدیک‌ترین مسیر از مرکز استان به مرز، ورزقان را به یکی از مناطق مستعد استان آذربایجان شرقی تبدیل کرده است. که در این جا ما به بخش کشاورزی این شهرستان خواهیم پرداخت.

شهرستان ورزقان با توجه به وجود رودخانه‌های دایمی و فصلی متعدد، تولیدات متنوع زراعی و باغی را دارا می باشد. که همين امر سبب شده تا كشاورزي و دامداري در اين شهرستان رونق بيشتري داشته باشد.

در زمینه زراعت شهرستان ورزقان رتبه نخست تولید عدس در استان آذربایجان شرقی را دارا میباشد. یکی دیگر از کشت های انبوه در حوزه زراعت در این شهرستان، کشت یونجه است.  همچنین کشت گندم، جو، ذرت علوفه ای و ماش نیز در برخی از مزارع این شهرستان انجام می‌شود.

در زمینه باغداری کاشت سیب نیز یکی از مواردی است که به میزان انبوه در این شهرستان کشت می شود. علاوه بر سیب، کاشت میوه هایی مانند گلابی، زردآلو، گردو، هلو و آلو هم در این شهرستان وجود دارد .

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *