مقالات

شهرستان پارسیان در حوزه کشاورزی

شهرستان پارسیان یکی از بخش‌های تابع شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان بوده‌است که در جنوب ایران است. مرکز آن شهر پارسیان است که فاصلهٔ آن تا بندر لنگه ۲۲۰ کیلومتر است. با اینکه این ناحیه گرم و مرطوب است، اما آب و هوای پارسیان از سایر نقاط استان معتدل‌تر می‌باشد. جمعیت شهرستان پارسیان طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵، برابر با ۵۰٬۵۹۶ نفر بوده‌است.

گویش مردم این منطقه یکی از گویش‌های زیرسویی اچمی است که به صورت لهجه‌های مختلف به کار می‌رود و همچنین اقلیت عرب زبان در آن حضور دارند. در پارسیان مردم بیشتر به صید و کشاورزی مشغول هستند و محصولات خود را به سایر شهرستان‌ها ارسال می‌کنند . عمده محصولات کشاورزی این منطقه گوجه‌فرنگی، تنباکو، سبزیجات و خرما است، همچنین مردم این خطه در گذشته، بیشتر خرما و غله را به سایر کشورها صادر می‌کردند. با توجه به استقبال کشاورزان، توسعه کشت گلخانه‌ای امسال در استان به دوبرابر افزایش می‌یابد.

در راستای ابلاغیه وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر انتقال کشت سبزی و صیفی از فضای باز به گلخانه‌ای، هم‌اکنون ۵هزار و ۱۳۶هکتار سطح گلخانه‌ای در استان وجود دارد که در این زمینه برای ۴۵ هزار نفر اشتغال ایجاد شده است. تاکنون ۳هزار و ۱۷۰هکتار زیرساخت شهرک‌های گلخانه‌ای توسط شرکت شهرک‌های کشاورزی در استان احداث شده که یک هزار و ۹۶۶ هکتار نیز توسط بخش خصوصی اجرا می‌شود. دیگر محصول کشاورزی شهرستان پارسیان که  برداشت و در حال ارسال به بازار می باشد ، محصول فلفل دلمه‌ای است . فلفل دلمه‌ای جزو محصولات دارای خواص مثبت بالا است که در رنگ‌های مختلف زرد، سبز، نارنجی و قرمز کشت می‌شود، فلفل دلمه‌ای سبز دارای مقادیر زیادی سیلیکون است که در حفظ و نگهداری مو و ناخن موثر است؛ همچنین این محصول به تولید کلاژن کمک می‌کند که منجر تقویت پوست و مراقبت از سلول‌های پوستی در برابر آسیب ها می‌شود.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *