مقالات

شهرستان پارس آباد؛ از قطب های مهم کشاورزی کشور

شهرستان پارس آباد یکی از شهرستان های شمالی استان اردبیل به مرکزیت شهر پارس آباد می باشد. که  از شمال شرق و غرب با کشور آذربایجان، از جنوب شرقی و جنوب با شهرستان‌های بیله‌سوار و گرمی و از جنوب غربی با استان آذربایجان شرقی همسایه است.

شهرستان پارس آباد دارای دو ناحیه مسطح و مرتفع بود و سطح ارتفاع آن از سطح دریا ۲۰ الی ۴۰ متر می باشد. آب هوای پارس آباد نسبتا مرطوب است و دارای تابستان گرم و زمستان معتدل و سرد می باشد. منطقه پارس آباد دارای اقلیم نیمه خشک است. میانگین دمای بارش سالانه در این منطقه ۲۷۱ میلیمتر و میانگین دمای سالانه ۱۵ درجه سانتیگراد می باشد.

شهرستان پارس آباد یکی از قطب های مهم کشاورزی کشور با تولید سالانه بیش از یک میلیون تن محصولات کشاورزی و یک میلیون واحد دامی است. این شهرستان ۴۰هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد و كشاورزی در اين منطقه به دليل اقدامات انجام شده  به صورت پيشرفته و صنعتی می باشد . که از این میزان اراضی زیر کشت ۱۵ هزار و ۲۹۹ هکتار به کشت گندم، دو هزار و ۵۹۹ هکتار به کشت جو،  یکهزار و ۸۳۰ هکتار به کشت کلزا ، دو هزار و ۱۰۰ هکتار به کشت سیر،  چهار هزار و ۶۷۴ هکتار به کشت در باغات میوه ، هزار و ۲۹۲ هکتار به کشت چغندر پاییزه و ۱۲ هزار و ۶۷۳ هکتار به کشت یونجه هکتار اختصاص دارد.

در رابطه با محصولات باغی ، لازم  بذکر است که، سيب، گلابی، انار، پسته و انگور از مهم ترين محصولات باغی هستند که در این شهرستان تولید می شوند.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *