مقالات

شهرستان پاسارگاد؛از مناطق مهم کشاورزی در استان فارس

شهرستان پاسارگاد یکی از شهرستان های استان فارس با مرکزیت شهر سعادت شهر است. ارتفاع این شهرستان از سطح آب‌های آزاد حدود ۱۷۰۰ متر است و از شمال به صفاشهر و آباده، از غرب به شهرستان اقلید و مرودشت، از جنوب به شهرستان مرودشت و از شرق به شهرستان بوانات و ارسنجان محدود می‌گردد.

این شهرستان دارای آب و هوای معتدل مدیترانه‌ای با زمستان‌های نسبتاً سرد و تابستان‌های معتدل می‌باشد. میانگین دمای این منطقه ۵/۱۲ درجه سانتیگراد و میانگین بارش منطقه حدود 180 تا 380 میلی‌متر در سال است که عمدتاً به صورت باران و برف می‌بارد.

کشاورزی

شهرستان پاسارگاد به دلیل شرایط اقلیمی مناسب، انتخاب الگوی کشت مناسب، توجه به مصرف میزان آب در کشاورزی و توانایی برداشت بیشترین محصول در کمترین سطح زیرکشت یکی از مناطق مهم کشاورزی در استان فارس است . مجموع زمین های کشاورزی شهرستان پاسارگاد حدود 22 هزار هکتار است . که  از این میزان 2 هزار هکتار باغ و 20 هزار هکتار زمین زراعی می باشد . محصولاتی چون : گندم، جو، ذرت، چغندر قند، صیفی جات، برنج  و محصولات باغی شامل : انگور، بادام، گردو، انار از جمله مهمترین محصولات تولیدی کشاورزی در این شهرستان هستند .

صیفی جات مانند گوجه فرنگی، خیار، فلفل دلمه و بادمجان اصلی ترین محصولات کشاورزی شهرستان پاسارگاد است که کشت آن در گلخانه صورت می گیرد و با توجه به کیفیت بالای آن از جمله محصولاتی است که به نقاط دیگر صادر می شود .

انگور از دیگر محصولات مهم و استراتژیک باغی شهرستان پاسارگاد به شمار می رود که سالانه در مقیاس بالایی تولید می شود . از دیگر محصولات باغی  این شهرستان می توان به گردو، بادام، سیب، انار، هلو، زردآلو و گیلاس اشاره کرد.

گندم، جو و برنج نیز از محصولات زراعی مهم و اصلی شهرستان پاسارگاد هستند .  که هرساله قسمت بزرگی از زمین های کشاورزی به کشت این محصولات اختصاص می یابد .

 

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *