مقالات

شهرستان پاکدشت ؛ دارای ظرفیت های بسیار در کشاورزی

شهرستان پاکدشت یکی از شهرستان‌های جنوب شرقی استان تهران به مرکزیت شهر پاکدشت است. این شهرستان از شمال به کوه‌های البرز و دماوند، از غرب به تهران و ری ، از جنوب به بخش مرکزی شهرستان ورامین و شهر قرچک و از شرق به استان سمنان و شهرستان گرمسار محدود می شود.

شهرستان پاکدشت از نظر آب و هوا گرم و نيمه‌خشک بوده ولي قسمت‌هاي شمالي آن به دليل وجود ارتفاعات معتدل است. متوسط بارندگي در پاکدشت ۱۸۰ ميليمتر در سال است و بادهاي موسمي معمولي‌ترين بادهاي منطقه هستند که در اوايل بهار و اواسط پاييز در آن مي‌وزند.

کشاورزی در شهرستان پاکدشت از رونق خوبی برخوردار می‌باشد و دارای ظرفیت های بسیاری است . برای آبیاری زمین‌ها و باغ‌های زیر کشت از چاه‌های آب عمیق و نیمه عمیق و رودخانه جاجرود و در برخی نقاط از کاریز نیز استفاده می‌شود.

اراضي كشاورزي اين شهرستان 26 هزار هكتار شامل شش هزار هكتار گندم، چهار هزار و 100 هكتار جو، سه هزار هكتار ذرت علوفه اي، يك هزار و 933 هكتار سبزي و صيفي و يك هزار و 250 هكتار يونجه است.

پسته، انار، زيتون، انگور، سيب، خرمالو، انجير، توت، گردو، ميوه هاي هسته دار (آلو، زردآلو، هلو، شليل، گوجه، گيلاس و …) محصولات باغي شهرستان پاكدشت است.

وجود گلخانه های متعدد و بزرگ در این شهرستان باعث شده تا این منطقه پایتخت گل کشور نامیده شود .  در اين شهرستان سطح زير كشت گلخانه هاي شيشه اي معادل 46.6 هكتار، فلزي 809.2 هكتار و چوبي 89.7 هكتار است . که  گلخانه های شهرستان پاکدشت در هردو زمینه ی کشت صیفی جات مانند گوجه ، خیار ، بادمجان ، همچنین کاشت گل و گیاه های زینتی فعالیت می کنند.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *