مقالات

شهرستان پردیس و بخش کشاورزی

شهرستان پردیس یکی از شهرستان‌های استان تهران به مرکزیت ، شهر جدید پردیس است. محدودهٔ جغرافیایی شهرستان پردیس از روستای «تلو» در سرخه‌حصار آغاز شده و تا انتهای بخش بومهن ادامه دارد . این شهرستان  از شرق با شهرستان دماوند ، از غرب با شهرستان تهران ، از شمال با شهرستان شمیرانات  و از جنوب با شهرستان پاکدشت دارای مرز مشترک است.

شهرستان پردیس در رشته کوه البرز واقع شده و جزو مناطق کوهستانی و چهار فصل محسوب میگردد و اکثرا تپه ماهور و دارای شیب است. این شهرستان  همچنین دارای اقلیمی سرد و خشک است و زمستان‌هایی سرد و برفی و تابستان‌هایی خنک دارد. در کل می‌توان گفت پردیس دارای آب و هوایی خنک، پاکیزه و مطلوب است.

در شهرستان پردیس همانند اکثر شهرستان های استان تهران، بیشتر فعالیت های صنعتی و خدماتی انجام می شود و کشاورزی رونق آنچنانی ندارد . اراضی محدودی برای اراضی باغی و زراعی  در این شهرستان هست .  شهرستان پردیس دارای ۴۶۹ هکتار اراضی باغی  با محصولاتی نظیر؛ سیب ۱۰۹ هکتار ، گردو ۱۲۴ هکتار ، انار، گیلاس زرد آلو، هلو که در مجموع تولیدات باغی این شهرستان به ۲هزار و ۸۲۰ تن می رسد.

از نظر زراعت نیز کشت محصولاتی مانند گندم و جو  در این شهرستان صورت می گیرد . همچنین کشت گیاهان دارویی در شهرستان پردیس جایگاه ویژه ای دارد. گیاهانی مانند آویشن، گل گاو زبان ، نعنا فلفلی و… از خواص دارویی بالایی برخوردارند و در این شهرستان در حال کشت هستند .

از این رو و با توجه به محدودیت منابع آبی شهرستان رویکرد به سمت احداث گلخانه است . گلخانه ها در پردیس کوچک مقیاس و کمتر از یک هزار متر هستند و در حال حاضر در ۳ و نیم هکتار از شهرستان پردیس کشت گلخانه ای صورت می گیرد .

 

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *