مقالات

شهرستان پلدشت و بخش کشاورزی

شهرستان پلدشت یکی از شهرستان های شمالی استان آذربایجان غربی به مرکزیت شهر پلدشت  می باشد. که از سمت شمال با شهرستان ماکو، از سمت غرب با شهرستان شوط، از جنوب با شهرستان چایپاره و از سمت شرق با کشور آذربایجان هم مرز است.

پلدشت در کناره رود ارس واقع شده‌است. رود زنگبار نیز دقیقاً از مرکز شهر می‌گذرد و به ارس می‌ریزد. بر خلاف ماکو که دارای طبیعتی کوهستانی است، پلدشت دارای آب و هوای نیمه خشک است. زمستان بسیار سرد و تابستان نیز گرم است. این شهر در یک دشت مسطح مابین دو دشت شیبلو و زنگنه واقع شده‌است.

شهرستان پلدشت وضعیت مطلوبی در حوزه زراعت دارد و محصولات زراعی متنوعی را با میزان قابل توجه تولید می کند. گندم از جمله محصولات زراعی شهرستان پلدشت است که به میزان انبوه تولید می شود. جو نیزاز دیگر غلاتی است که در  پلدشت به میزان زیادی تولید می شود.

کلزا و یونجه از دیگر محصولاتی هستند که سطح کشت وسیعی را در این شهرستان دارا می باشند.

باغداری نیز در شهرستان پلدشت در سطح نسبتا مناسبی انجام می شود. هندوانه عمده محصول باغی در این شهرستان است و کاشت این محصول در دشت شیبلو شهرستان پلدشت انجام می شود. هندوانه تولیدی در این شهرستان معروف است. این هندوانه‌ها خیلی شیرین هستند و زمان رسیدن آن ماه شهریور  است. همچنین این محصول به استان آذربایجان شرقی نیز صادر می شود.

خربزه نیز از دیگر محصولات جالیزی است که در پلدشت کاشت می شود. وجود دشت شیبلو بستر مناسبی فراهم آورده تا خربزه در کنار هندوانه جزو محصولات مهم پلدشت باشد.

در شهرستان پلدشت در زمینه کشت گیاهان دارویی نیز فعالیت های خوبی صورت می گیرد. بیدمشک، رازیانه، نعناع فلفلی و شاهسترم از جمله گیاهان دارویی قابل کشت در این شهرستان هستند.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *