مقالات

شهرستان پیشوا ؛ قطب گلخانه های کشور

شهرستان پیشوا یکی از شهرستان های جنوب شرقی استان تهران ، به مرکزیت شهر پیشوا است . که از شمال به شهرستان پاکدشت، از جنوب به بخش جوادآباد شهرستان ورامین، از غرب به شهرستان ورامین و از شرق به شهرستان گرمسار محدود است.

شهرستان پیشوا در منطقه معتدله شمالی واقع شده است ، بنابراین سه عامل جغرافیایی ، آب و هوایی در ساخت كلی اقلیم آن نقش مؤثری ایفا می کند. یكی دشت كویر ، دیگری رشته كوه های البرز و سومی باد های مرطوب و باران زای غربی می باشد. بطور كلی آب و هوای این منطقه معتدل و خشك  و در دشت های آن از نوع نیمه صحرایی و با ویژگی خاص خود می باشد.

اقتصاد مردم شهرستان پیشوا بر پایه کشاورزی استوار است .  بیش از ۸۵درصد زمین‌های کشاورزی پیشوا زیر کشت می‌رود و سالانه بیش از ۵۰۰هزار تن محصولات کشاورزی در این شهرستان تولید می‌شود . که ۳۰۰هزار تن از آن، محصولات گلخانه‌ای است و بخشی از آن، به خارج کشور صادر می‌شود. مهم‌ترین فرآورده‌های کشاورزی  پیشوا را صیفی جات شامل خیار، كدو، بادمجان ، گوجه فرنگی ،  فلفل ،  ذرت علوفه ای ، آفتابگردان ، غلات مانند  گندم و جو ، سبزیجات ، حبوبات شامل لوبیا  و میوه سردرختی شامل زردآلو، انجیر و  انار تشکیل می‌دهد.

یک هشتم از گلخانه های کشور با وسعت بیش از یک هزار و 300 هکتار در شهرستان پیشوا مستقر است  . به‌همین‌دلیل این شهر یک قطب تولید محصولات گلخانه‌ای و گیاهان دارویی در سطح استان تهران و ایران به‌شمار می‌رود. که عمده محصولات گلخانه‌ای در پیشوا، خیار و گل و گیاهان دارویی است .

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *