مقالات

شهرستان چادگان فعال در بخش کشاورزی

شهرستان چادگان یکی از شهرهای استان اصفهان است و با شهر اصفهان حدود 115 کیلومتر فاصله دارد. چادگان مساحتی در حدود 1200 کیلومتر مربع دارد و از سمت شمال و شمال شرق به شهرستان‌های تیران و کرون، از سمت غرب و شمال غرب به شهرستان‌های فریدون شهر و فریدن و از جنوب به استان چهار محال و بختیاری می‌رسد.

از نظر جغرافيايي شهرستان چادگان در منطقه اي كوهستاني كه اطراف آن را سلسله مراتب كوه‌هاي زاگرس احاطه نموده، قرار گرفته است. ارتفاع از سطح دریا از 1850 متر شروع و در برخی نقاط تا 3600 متر ادامه دارد. آب‌وهوای منطقه معتدل تا سرد و حداکثر دما در تابستان حدود 37 درجه و حداقل برودت در زمستان در پاره‌ای از اوقات به 30 درجه سانتی‌گراد زیر صفر می‌رسد. منطقه آب و هوائی کوهستانی و مطبوعی دارد.

اقتصاد شهرستان چادگان بیشتر بر پایه كشاورزی‌، دامداری‌ و صنایع‌ دستی‌ است‌. محصولات‌ عمده آن‌، گندم‌ و جو و یونجه‌ و دانه‌های‌ روغنی‌، فراورده‌های‌ باغی‌ شامل‌ سیب‌ درختی‌ و گلابی‌ و انگور و زردآلو، و حبوبات‌ و سیب‌زمینی‌ است‌. سیب‌زمینی‌، حبوبات‌ و میوه‌های‌ آن‌ به‌ دیگر شهرستانهای‌ استان‌ صادر می‌شود.

زراعت

مهمترین محصولات زراعی شهرستان چادگان شامل گندم ، سیب زمینی و علوفجات است و میزان تولید محصولات زراعی این شهرستان ساليانه 133000 تن می‌باشد.

سیب زمینی به عنوان محصول عمده در این شهرستان کشت می شود و از مرغوبیت بالایی برخوردار است . به طوریکه در کشور معروف بوده و طرفداران زیادی دارد و به کشورهایی مانند ترکیه و عراق صادر می‌شود .

باغداری

مهمترین محصولات باغی شهرستان چادگان شامل بادام ، گردو ، هلو ، زرد الو و سایر است و میزان تولید محصولات باغی آن ساليانه1350 تن می‌باشد.

گردو و بادام از جمله مهمترین محصولات باغی شهرستان هستند. باغات گردو و بادام این شهرستان بسیار موفق عمل کرده و با اقلیم شهرستان سازگار هستند .

فندق ، آلو، هلو، زردآلو و گیلاس نیز از جمله محصولات باغی خوب این شهرستان هستند  .

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *