مقالات

شهرستان چاراویماق ؛ از قطب های مهم کشاورزی

شهرستان چاراویماق یکی از جنوبی ترین شهرستان های آذربایجان شرقی به مرکزیت شهر قره آغاج می باشد . این شهرستان  از سمت شمال به شهرستان هشترود ،  از سمت شمال‌شرق به شهرستان میانه ، از سمت شمال‌غرب به شهرستان مراغه ، از سمت جنوب‌شرق به شهرستان ماه‌نشان (استان زنجان) و از سمت‌های جنوب و ‌غرب به ترتیب به شهرستان‌های تکاب و باروق (استان آذربایجان غربی ) محدود می شود .

شهرستان چاراویماق داراي تابستان‌هاي معتدل و خنك و زمستان‌هاي طولاني و پربرف مي‌باشد.  ميانگين درجه حرارات ساليانه در منطقه 15 درجه سانتيگراد و معدل حداقل سردترين و گرمترين ماه سال 10- تا 18+ درجه سانتيگراد، رطوبت 25 الي 180، متوسط دماي سالانه 6 الي 11 درجه سانتيگراد و تعداد روزهاي يخبندان 126 الي 180 روز در سال است.

شهرستان چاراویماق از قطب های مهم کشاورزی بویژه در تولید گندم و نخود در استان آذربایجان ­شرقی می باشد. این شهرستان از نظر سطح زیر کشت کل اراضی رتبه هشتم استان آذربایجان ­شرقی  و از نظر سطح زیر کشت اراضی دیم رتبه چهارم استان آذربایجان ­شرقی  را دارا می باشد.

تولیدات گندم این شهرستان در استان آذربایجان ­شرقی   رتبه دوم را دارد و به مقدار زیادی تولید می شود .  تولید حبوبات در شهرستان چاراویماق انجام می شود که در این بین تولید نخود گسترده است . نخود آجیلی و نخود مخصوص برای تولید لپه(معروف به نخود کفتری) در این شهرستان تولید می شود و این موضوع ظرفیت بسیار خوبی برای شهرستان و حتی کشور محسوب می شود .

باغداری در شهرستان چاراویماق سطح وسیعی ندارد . سیب از محصولات باغی است که به صورت کلی در استان آذربایجان شرقی سطح کشت وسیعی دارد. عمده محصول باغی شهرستان چاراویماق را نیز سیب تشکیل می دهد .  درخصوص وضعیت گلخانه در این  شهرستان نیز باید گفت ؛ که بادهای شدیدی که در این شهرستان می وزد باعث شده است که احداث گلخانه در این شهرستان به صرفه نباشد.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *