مقالات

شهرستان چالدران

شهرستان چالدران در شمال غربی استان آذربایجان غربی و میان رشته‌کوه‌های زاگرس قرار دارد و مرکز آن سیه‌چشمه است.  چالدران از شمال به شهرستان ماکو، از سمت شرق به شهرستان شوط، از غرب به مرز ایران و ترکیه و از جنوب به شهرستان چایپاره محدود می‌شود.

شهرستان چالدران در منطقه ای كوهپايه ای برافراشته شده و آب و هوای آن معتدل و نيمه مرطوب است.  همچنین چالدران به دلیل داشتن هوای سرد در فصل زمستان و خنک در فصل گرما، یکی از مناطق گردشگری استان آذربایجان غربی می‌باشد.

شهرستان چالدران یک منطقه ی كشاورزی است و اغلب ساكنين آن به كشاورزی و دام داری اشتغال دارند.  در زمينه ی در زمینه دام داری به لحاظ كوهستانی بودن و وجود مراتع نسبتا كافی دام و انواع فراورده های دامی نيز در ليست صادرات این شهرستان قرار دارد.

این شهرستان از 30977 هکتار اراضی کشاورزی برخوردار است و سهم آن از کل استان آذربایجان غربی 2/4 درصد است. که از این میزان 25 درصد آبی و 75 درصد دیم را شامل می گردد، که عمده محصولات آن شامل گندم،جو،یونجه،اسپرس و سیب زمینی می باشد.

سیب زمینی چالدران درسطح ایران معروف است و تا هفت الی هشت ماه قابل نگهداری است؛ چون پوست آن کلفت و از نژاد آگری است.  همچنین کشت حبوباتی مانند لوبیا، عدس و ماش نیز در این شهرستان وجود دارد .

در شهرستان چالدران تولیدات باغی بسیار کم است و برای مصارف شخصی است. زیرا آب و هوای این منطقه برای چنین فعالیت هایی مساعد نیست. از جمله محصولات باغی چالدران می‌توان به سیب، گیلاس، آلو، آلبالو و هلو اشاره کرد.

 

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *