مقالات

شهرستان چایپاره

شهرستان چایپاره یکی از شهرستان های شمالی استان آذربایجان غربی به مرکزیت شهر قره ضیاالدین می باشد. این شهرستان از جهت شمال به شهرستان شوط، شمال شرق به شهرستان پلدشت، شرق و جنوب به شهرستان خوی و غرب به شهرستان چالدران محدود می شود.

شهرستان چایپاره دارای اقلیم آب و هوایی سرد است. آب و هوای این شهرستان در چهار فصل معتدل برای هر گونه کشاورزی و دامداری با استعداد بالقوه شهرستان را پذیرا است. میزان آب‌های سطحی ورود به این شهرستان  از رودخانهٔ آغ چای به‌طور متوسط سالانه ۲۱۲ میلیون متر مکعب بوده که ۱۲ میلیون متر مکعب از این مقدار فوق در جهت استفادهٔ کشاورزان در طول سال در نهرها و بندها مورد استفاده قرار می‌گیرد و مابقی آن در حدود ۲۰۰ میلیون متر مکعب از منطقه بدون استفاده گذر می‌کند.

شهرستان چایپاره تولیدات متنوعی با مقادیر قابل توجه، در زمینه محصولات زراعی دارد.  وجود سد آغ چای شرایط خوبی را برای تولید محصولات کشاورزی در این شهرستان فراهم کرده است. گندم از جمله محصولات زراعی است که به میزان انبوه در شهرستان چایپاره تولید می شود. آفتابگردان آجیلی و روغنی از دیگر محصولاتی هستند که در این شهرستان به میزان نسبتا زیادی تولید می شوند.

کدو آجیلی از دیگر محصولاتی است که به میزان زیادی در شهرستان چایپاره تولید می شود. درواقع می توان گفت  چایپاره یکی از مهمترین قطب های تولید محصول کدو آجیلی در سطح استان آذربایجان غربی است. چغندرقند و جو از دیگر محصولات زراعی این شهرستان هستند، که به میزان زیادی کشت می شود.

شهرستان چایپاره در زمینه تولید محصولات باغی نیز، وضعیت خوبی دارد. گردو از جمله محصولات باارزش باغی است که به میزان نه چندان زیادی در چایپاره تولید می شود. در شهرستان چایپاره، میوه های هسته داری همچون هلو، زردآلو، شلیل، آلو، آلبالو و گیلاس نیز تولید می شود.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *