مقالات

شهرستان چناران در حوزه کشاورزی

شهرستان چناران یکی از شهرستان های شمال غربی استان خراسان رضوی به مرکزیت شهر چناران می باشد. که از شمال و شرق به شهرستان درگز و مشهد، از جنوب شرق به بینالود، از جنوب به نیشابور و از شمال غربی به شهرستان قوچان محدود می‌شود.

آب و  هوای چناران معتدل و خشك است، و بيش ترين درجه حرارت در تابستان ها به 37 درجه بالای صفر و كم ترين آن،‌ در زمستان ها به 15 درجه زير صفر می رسد. ميانگين بارندگی ساليانه اين شهر‌250 ميلي‌متر است.

در شهرستان چناران به دليل وجود رودخانه‌ي كشف رود، بارندگی زياد و زمين حاصل‌خيز، كشاورزی رواج كامل دارد. آب كشاورزی از رودخانه، چاه و كاريز تأمين می شود. این شهرستان  دارای حدود ۴۵ هزار هکتار سطح زیر کشت محصولات آبی و بیش از پنج هزار و ۷۰۰ هکتار سطح زیر کشت محصولات دیم می‌باشد که از این سطح حدود ۲۵ هزار هکتار آن به محصولات باغی و بیش از ۲۵ هزارهکتار دیگر به محصولات زراعی اختصاص دارد.

مهم‌ترین محصولات زراعی و باغی شهرستان چناران شامل گندم، جو، چغندر قند، ذرت علوفه‌ای و گوجه فرنگی، سیب، گلابی، گیلاس و آلبالو می‌باشد . همچنین در تولید محصولات توتون تنباکو، شبدر، گندم، ذرت علوفه‌ای، گوجه فرنگی، پیاز و کدو بذری، انواع کدو، سیب، گلابی، شلیل، گردو، گیلاس، آلبالو، توت فرنگی گلخانه‌ای، توت فرنگی، آلو، فلفل گلخانه‌ای، قارچ دکمه‌ای و سایر محصولات گلخانه‌ای دارای رتبه های اول تا سوم در استان خراسان رضوی می باشد.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *