مقالات

شهرستان چوار و بخش کشاورزی آن

شهرستان چوار یکی از شهرستان های استان ایلام است که  در تاریخ ۱۱ آبان ۹۹ از شهرستان ایلام جدا شد و مستقل گردید. این شهرستان از شمال تا شرق با شهرستان ایوان، از شمال غربی با شهرستان گیلان غرب استان کرمانشاه، از جنوب غربی با مرز عراق، از جنوب با شهرستان مهران و از جنوب شرقی با شهرستان ایلام همسایه است.گویش مردم این شهرستان کردی ارکوازی است . که جز کردی جنوبی و از نوع کردی ایلامی است و در بخش هایی از کردستان عراق نیز تکلم میشود.

شهرستان چوار دارای 18هزار زمین دیم و 407 هزار زمین آبی است که از این میزان امسال ۲ هزار هکتار زیر کشت گندم، چهار هزار هکتار کشت جو، ۵۰۰ هکتار نخود و ۳۵۰ هکتار نیز زیر کشت عدس رفت.بر اساس پیش بینی ها در هر هکتار کشت گندم و جو به ترتیب یک و نیم و یک تن قابلیت برداشت داشت که با توجه به کاهش بارندگی سطح کشت این محصولات کاهش چشمگیری داشته است. با توجه به تشدید خشکسالی های اخیر در این شهرستان سطح زیر کشت محصولات زراعی امسال در این شهرستان ۸۰ درصد کاهش داشته است.

در سالهای اخیر صنایعی که بیشترین وابستگی به مواد اولیه خارجی داشته اند دچار رکود و زیان بسیاری شده اند . اما حوزه کشاورزی از این قاعده مستثنی بوده و تاثیر کمتری از تحریم ها داشته است. استفاده از ظرفیت کشاورزی منطقه می‌تواند نقش اساسی در توسعه شهرستان ایفا کند، به طوریکه در سال های گذشته با استفاده از خلاقیت و تلاش کشاورزان در زمینه تامین منابع غذایی کمتر دغدغه را داشته ایم .

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *