مقالات

شهرستان کازرون ؛ از قطب‌های کشاورزی در استان فارس

شهرستان کازرون یکی از شهرستان های استان فارس با مرکزیت شهر کازرون است. این شهرستان از شهرستان های غربی استان فارس است که از جنوب به شهرستان فراشبند، از غرب به استان بوشهر، از شمال به شهرستان ممسنی و از شرق به شهرستان شیراز محدود می باشد.

آب وهواي شهرستان کازرون گرم و خشک است و میانگین دمای سالانه این شهرستان 10 درجه سانتیگراد می باشد. آب و هوایی گرم در فصل تابستان و هوایی خنک و معتدل در فصل زمستان دارد. میانگین بارش باران در این شهرستان 522 میلیمتر می باشد.

کشاورزی

در کره زمین عرض جغرافیای 26 تا 29 درجه، کمربند تولید محصولات استراتژیک است  ، که شهرستان کازرون در این کمربند جغرافیایی قرار دارد. که  تاکنون نیز  در تولید محصولات استراتژیک به ویژه در حوزه محصولات باغبانی و تامین امنیت غذایی کشور سهم بسیار مهمی را داشته است .

شهرستان کازرون با برخورداری نسبی از میزان بالای آب و خاک حاصلخیز از جمله قطب‌های کشاورزی در استان فارس محسوب شده و تولید کننده محصولات متنوع و با کیفیت زراعی و باغی است. در شهرستان کازرون نزدیک به 600 هزار تن محصولات کشاورزی اعم از زراعی، باغی و دامی تولید می شود . محصولات کشاورزی  کازرون عبارت‌اند از: غلات ، نتباکو ، خرما ، برنج ، حبوبات ، پنبه ، مرکبات و صیفی جات.  که برخی از این محصولات جزو صادراتاین  شهرستان نیز می‌باشند. از سوی دیگر به لحاظ این که ایلات و عشایر در منطقه پراکنده هستند، دامداری و تولیدات دامی رونق چشم‌گیری دارد.

شهرستان کازرون در برخی محصولات باغی دارای عملکرد بسیار خوبی می باشد . استان فارس از تولید کنندگان برتر خرما است  و در این بین شهرستان کازرون (مناطق خشت و کنارتخته) پتانسیل و ظرفیت بالایی در این زمینه دارد. 80 درصد محصول خرماي كازرون از نوع كبكاب، 10 درصد زاهدي و 10 درصد ديگر از نوع قندي، خاصويي، شيخعالي، مكتيو، پيارم و مجول است.

کازرون با دارا بودن شرایط آب و هوایی مساعد، مناشب برای کشت و پرورش انواع گیاهان دارویی از جمله بابونه، آویشن، گل گاوزبان، بومادران و… است.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *