مقالات

شهرستان کلیبر ؛ پر رونق در کشاورزی

شهرستان کلیبر یکی از شهرستان های شمال شرقی استان آذربایجان شرقی به مرکزیت شهر کلیبر می باشد. این شهرستان از غرب به شهرستان ورزقان، از جنوب به شهرستان‌های اهر، از شرق به استان اردبیل و از سمت شمال به شهرستان خدا آفرین منتهی می‌شود.

شهرستان کلیبر در بین رشته‌کوه‌های منطقه جنگلی ارسباران واقع شده است و سراسر آن را چمنزارها، جنگل‌ها، مراتع سرسبز و پوشش گیاهی متنوع پوشانده است. این شهرستان به سبب همین موقعیت جغرافیایی خود، دارای آب‌وهوای معتدل کوهستانی است. میانگین دمای سالانه در این شهرستان از ۹/۲۳ الی ۲/۲ درجه سانتی‌گراد در فصول مختلف سال در حال تغییر و نوسان است. متوسط بارش سالیانه آن نیز ۶۰۰ میلی‌متر تخمین زده شده است.

شهرستان کلیبر به دلیل داشتن آب‌وهوای معتدل و مرطوب و همچنین مراتع سرسبز و پر رونق، فضا و شرایط بسیار مطلوبی برای باغداری، کشاورزی و دام‌پروری دارد. کشت محصولات در این شهرستان به صورت دیمی و آبی انجام می‌گیرد. سطح زیر کشت کلیبر حدود 55 هزار و 800 هکتار است. که یکهزار و 800 هکتار آن مربوط به باغات است و 54 هزار هکتار نیز مربوط به اراضی زراعی است. از این میزان 4 هزار و 500 هکتار مربوط به اراضی آبی شهرستان کلیبر است و حدود 49 هزار هکتار نیز اراضی دیم را شامل می شود.

که سالانه مقدار قابل توجهی محصولات کشاورزی ازجمله گندم، جو، تره بار، زغال‌اخته، سیب، توت درختی گردو و همچنین تولیدات دامی و فراورده‌های دامی از این شهر به دیگر مناطق صادر می‌شود. شهرستان کلیبر در تولید زغال اخته در استان آذربایجان شرقی رتبه نخست را دارا می باشد. شهرستان کلیبر 220 هکتار باغ زغال اخته دارد که سالانه حدود یکهزار و 800 تن محصول از آن برداشت می شود.

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *