مقالات

شهرستان کنارک موفق در زمینه کشاورزی

شهرستان کنارک یکی از شهرستان های ساحلی و جنوبی استان سیستان وبلوچستان به مرکزیت شهر کنارک می باشد. که از شمال به شهرستان نیکشهر و قصرقند، از شرق به شهرستان چابهار، از جنوب به دریای عمان و از غرب به استان هرمزگان محدود می‌شود.

شهرستان کنارک دارای آب و هوای گرم و مرطوب است. هوای آن در اوج گرمای تابستان به علت وزش بادهای موسمی «مونسون» معتدل می‌باشد. همچنین این منطقه گرم‌ترین نقطه کشور در زمستان می‌باشد. متوسط دماي هوا در این شهرستان 26 درجه سانتيگراد و متوسط رطوبت آن 75 درصد است.

کشاورزی

در شهرستان کنارک فعالیت‌های کشاورزی و به خصوص تولیدات باغی به دلیل وجود زمین‌های مساعد و همچنین شرایط آبی خوب، به میزان زیادی انجام می شود.  شهرستان کنارک ۱۰ هزار و ۵۰۰ هکتار زمین کشاورزی (سه هزار و ۲۵۰ هکتار باغی و هفت هزار و ۲۵۰ هکتار زراعی) دارد. که زمین‌های کشاورزی شهرستان کنارک در بخش زرخیز زرآباد و دهستان کهیر واقع شده اند. عمده محصولات کشاورزی شهرستان کنارک موز، انبه، چیکو، گواوا، کنار، خرما، مرکبات، سبزی وصیفی جات و جالیزی است.

سالانه از حدود ۲۰ محصول زراعی این شهرستان در سطح سه هزار و ۷۰۳ هکتار بیش از ۸۵ هزار و ۷۴۰ تن تولید و روانه بازار مصرف می‌شود. همچنین سالانه از ۱۱ محصول باغی این شهرستان در سطح ۲ هزار و ۳۰۹ هکتار ۶۶ هزار و ۷۴۱ تن تولیدات انجام می‌شود.

موز، خربزه درختی (پاپایا)، فالسا، انبه، کنار، تمبر هندی، نارگیل، خرما، انواع مرکبات، چیکو و گواوا (زیتون بلوچی) را از جمله محصولات گرمسیری کنارک می باشد.  هندوانه، جو (فصیل)، کلزا، ماش (دیم)، طالبی و خربزه، سورگم (دیم و آبی)، خیار، گندم، گوجه فرنگی، بادمجان، سبزیجات برگی، کدو، فلفل، هویج، سیر، پیاز، بامیه و یونجه را می توان از جمله محصولات زراعی در سطح شهرستان کنارک برشمرد.

بخش زرآباد کنارک بزرگترین تولید کننده موز در کشور است به طوری که ۲ هزار و ۱۰۰ هکتار موز (هزار و ۸۰۰ هکتار بارور و ۳۰۰ هکتار غیر بارور) با عملکرد در هر هکتار ۳۰ تا ۳۵ تن سالانه بیش از ۶۳ هزار تن موز تولید و روانه بازار مصرف می‌شود.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *