مقالات

شهرستان کنگان در بخش کشاورزی

شهرستان کنگان معروف به (دیار مهربانی) در استان بوشهر در جنوب ایران قرار دارد.این شهرستان در منطقه گرمسیری محل اجرای بخش عظیمی از پروژه های پالایشگاهی پارس جنوبی است.کارخانه سیمان کنگان بعنوان یکی از بزرگترین کارخانه های سیمان در ایران است که بسیاری از محصولاتش به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می شوند.

کشاورزی

با توجه به تنوع تولید محصولات کشاورزی در شهرستان کنگان، تحقیقات نشان می دهد که سالانه مقداری از این محصولات در مراحل کاشت، داشت و برداشت به ضایعات تبدیل می شوند.به منظور نگهداری و ذخیره محصولات کشاورزی در این شهرستان احداث واحد سردخانه صنعتی یکی از مزیت های این شهرستان است.ذخیره کردن میوه ها در سردخانه موجب می شود در ماههایی از سال که مصرف میوه بسیار است و فصل برداشت آن محصول خاص نیست، بازار با کمبود مواجه نشده وافزایش قیمت صورت نگیرد.

یکی دیگر از محصولات تولیدی در کنگان خرما است . که این محصول به صورت فله و بسته بندی به دیگر استان ها ارسال میشود. بنابراین می توان با بسته بندی این محصول ارزش افزوده حاصل از آن را به میزان قابل توجهی افزایش داد و باعث افزایش درآمد و سوداوری برای شهرستان شد.

با توجه به کشت گندم در این منطقه کارخانه آرد برای فراوری گندم در این منطقه وجود ندارد.بنابراین تاسیس کارخانه آرد یکی از موارد است که این استان به آن نیاز اساسی دارد. با آسیاب کردن گندم، جوانه و سبوس یا همان پوسته از بخش آردی آن تفکیک می‌گردد . لذا آرد با توجه به میزان سبوس جدا شده از آن به انواع مختلفی تقسیم‌بندی می‌گردد.کشور ایران از جمله کشورهایی است که سرانه تولید آرد و مصرف نان در آن بالاست.

یکی دیگر از محصولات کنگان تولید گوجه فرنگی است اما متاسفانه کارخانه رب گوجه در این شهرستان هنوز تاسیس نشده است. ؛ بنابراین مقدار گوجه تولیدی نشان می دهد که می توان در زمینه احداث واحد صنعتی در زمینه فرآوری گوجه فرنگی به منظور تولید رب گوجه فرنگی اقدام کرد.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *