مقالات

شهرستان کوار ؛ از مراکز مهم کشاورزی کشور

شهرستان کوار یکی از شهرستان های استان فارس با مرکزیت شهر کوار است. این شهرستان از از شمال با شهرستان شیراز، از غرب با شهرستان فیروزآباد، از جنوب با شهرستان جهرم و از شرق با شهرستان سروستان همسایه است.

آب وهواي شهرستان کوار معتدل است و میانگین دمای سالانه این شهرستان 19 درجه سانتیگراد می باشد. میانگین بارش باران در این شهرستان 424 میلیمتر می باشد.

دشت کوار به دلیل خاک بسیار مرغوب و حاصلخیز و همچنین بر خورداری از آب دایمی رودخانه قره آغاج از مراکز مهم کشاورزی کشور می‌باشد . که در تولید بسیاری از محصولات زراعی و باغی در رده‌های بالای تولیدی در فارس و کشور ایران قرار دارد . محصولات کشاورزی این شهرستان عبارتند از: گندم جو ،پیاز،ذرت ،برنج،نخود و عدس و محصولات باغی آن شامل هلو،زردآلو،انگور،سیب،گرو و انجیر می باشد.این شهرستان نقش عمده ای نیز در تولید شیر و فراورده های لبنی و گوشت دارد.

 باغداری و زراعت

باغداری یکی از مشاغل موجود در شهرستان کوار است که قابلیت توسعه دارد. انگور از جمله محصولات باغی این شهرستان است که با کیفیت بالایی تولید می‌شود. انجیر، هلو و انار از دیگر محصولات تولیدی در باغ های این شهرستان هستند .

کشت محصولات جالیزی شامل هندوانه، خربزه و طالبی نیز به صورت دیمی و آبی در این شهرستان انجام می شود  . که با اقلیم و شرایط آب و هوایی آن سازگار است .

گندم و جو از جمله محصولات عمده و استراتژیک زراعی موجود در این شهرستان هستند . کشت برخی از دانه های روغنی مانند کلزا به صورت پراکنده در برخی از نقاط شهرستان کوار انجام می‌شود . که  با شرایط اقلیمی و اکولوژیکی این شهرستان سازگار است . همچنین اقلیم شهرستان کوار یکی از مناسب‌ترین اقلیم‌ها برای پرورش گیاهان دارویی مانند پونه، بابونه، خاکشیر، بنه، کنگر و … است.

سطح کشت گلخانه ایی در شهرستان کوار حدود 140هزار مترمربع است . عمده محصولات تولیدی در واحد‌های گلخانه این شهرستان، شامل گوجه فرنگی، خیار، فلفل دلمه و گیاهان زینتی است.  محصولات گلخانه ای این شهرستان علاوه بر مصرف در داخل به کشور‌های آسیای میانه، روسیه و عراق صادر می شود.

 

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *