مقالات

شهرستان کوثر؛ از مناطق عمده کشاورزی در استان اردبیل

شهرستان کوثر یکی از شهرستان های جنوبی استان اردبیل به مرکزیت شهر گیوی می باشد. که از شمال با شهرستان اردبیل و نیر، از شرق با استان گیلان، از جنوب و جنوب شرق با شهرستان خلخال و از غرب با استان آذربایجان شرقی همسایه است.

شهرستان کوثر دارای آب و هوای کوهستانی سرد در زمستان، خنک و مطبوع در سایر فصول سال است.  میزان بازندگی در این شهرستان سالیانه به طور متوسط سیصد و پنجاه میلی متر است و در سال های خشکسالی عمده ترین عامل آزار دهنده کشاورزان کم آبی است.

شهرستان کوثر بدلیل دارا بودن آب و هوای مساعد و خاک حاصلخیز،یکی از مناطق عمده کشاورزی و دامپروری استان اردبیل می باشد. شغل عمده مردم این منطقه از قدیم الایام کشاورزی و دامداری بوده است. این شهرستان دارای 53000 هکتار اراضی زراعی و باغی است .

سیب از جمله محصولاتی است که در این شهرستان  به میزان زیادی تولید می شود. کاشت این محصول با شرایط اقلیمی شهرستان سازگاری خوبی دارد. به از دیگر محصولات باغی شهرستان کوثر است که مرغوبیت بالایی دارد. بِه‌های تولیدی در این شهرستان برند کشوری داشته و از نظر شکل و طعم، متفاوت و درگونه های متعدد هستند. درواقع بِه محصول استراتژیک شهرستان کوثر است. حاجی آقاکیشی، ملسی، آجی شیرین و ترش انواع بِه‌های تولیدی این شهرستان  است.

در زمینه زراعت نیز گندم و جو از جمله محصولات زراعی شهرستان هستند که میزان تولید زیادی دارند.

شهرستان کوثر در زمینه کشت گیاهان دارویی نیز مستعد است.  پونه، گزنه، آویشن و گل گاوزبان انواعی از گیاهان دارویی تولیدی در این شهرستان هستند.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *