مقالات

شهرستان کوهپایه و بخش کشاورزی در آن

شهرستان کوهپایه  یکی از گسترده‌ترین و قدیمی‌ترین بخش‌های شهرستان اصفهان است . که در حاشیه کویر مرکزی ایران قرارگرفته و از شمال به شهرستان‌های اردستان و برخوار و میمه و از جنوب به بخش‌های جلگه و بن رود شهرستان اصفهان و از شرق به استان یزد و شهرستان نائین و از غرب به بخش مرکزی اصفهان محدود می‌شود.

ارتفاع مرکز و جنوب شهرستان از سطح دریا 1570 متر و شمال آن 3300 متر می‌باشد. و از ارتفاعات معروف آن می‌توان کوه مارشنان با ۳۳۳۰مترارتفاع وکوه میل با ۳۳۰۰متر ارتفاع نام برد وسعت شهرستان کوهپایه حدود 3000 کیلومتر مربع است و تقریباً 8٪ از وسعت  استان اصفهان  را به خود اختصاص داده‌است.

انواع مشاغل کشاورزی، دامداری، صنایع‌دستی، خدماتی و اداری در شهرستان کوهپایه وجود دارد . الگوی کشت شهرستان کوهپایه بصورت سنتی و مکانیزه میباشد. كشت غالب این منطقه شامل گندم و جو است . از جمله درختان سازگار با منطقه می توان پسته ، انار ، عناب و بادام را نام برد.منبع تامین آب کشاورزی شهرستان کوهپایه  ؛ رود خانه ، قنات و چاه  می باشد.در منطقه تحت پوشش حدود 40000 هکتار منطقه بیابانی و 250000 هکتار مرتع وجود دارد.

عمده ترین مسائل و مشکلات موجود در بخش کشاورزی شهرستان کوهپایه   شامل : کم آبی و خشکی تعدادی از قنوات ، خرده مالکی زمینهای کشاورزیمی باشد . همچنین زمینهای کشاورزی فاقد سند  ، پراکندگی مزارع و روستاهای منطقه از دیگر مسائل و مشکلات موجود در بخش کشاورزی این منطقه می باشد .

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *