مقالات

شهرستان کوه‌چنار ؛دارای اقلیم مناسب تولیدات متنوع کشاورزی

شهرستان کوه‌چنار یکی از شهرستان‌های باختری استان فارس به مرکزیت شهر قائمیه است. این شهرستان بیستمین شهرستان پرجمعیت استان فارس به‌شمار می‌رود. شهرستان کوه چنار در محور مواصلاتی استان‌های فارس، بوشهر، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد و تقاطع شهرهای شیراز، بوشهر، یاسوج، اهواز و کازرون واقع شده‌است. این شهرستان از دو بخش مرکزی و کوهمره نودان که پیشتر جزئی از شهرستان کازرون بودند تشکیل شده‌است.

آب وهواي شهرستان کوه‌چنار گرم و خشک است و میانگین دمای سالانه این شهرستان 10 درجه سانتیگراد می باشد. آب و هوایی گرم در فصل تابستان و هوایی خنک و معتدل در فصل زمستان دارد. میانگین بارش باران در این شهرستان 522 میلیمتر می باشد.

شهرستان کوه‌چنار دارای اقلیم و فضای مناسب جهت ایجاد تولیدات متنوع کشاورزی است . که بدلیل وجود موانع و مشکلات طبیعی و انسانی تا کنون از فضای موجود به خوبی استفاده نشده است. مهمترین عامل تولید کم و بی‌کیفیت محصولات کشاورزی خشکسالی می‌باشد که کشاورزان شهرستان کوه‌چنار سالهاست با آن مواجه هستند. از این رو جهاد کشاورزی شهرستان کوه‌چنار طی سالهای اخیر سعی در ایجاد تحول داشته و در حوزه‌های باغداری، گلخانه و دام تا حدودی موفق بوده است.

محصولات عمده کشاورزی این بخش، عبارت اند از: غلات، تنباکو، خرما، برنج، حبوبات، پنبه، انواع مرکبات و صیفی جات، زیتون و انجیر . که برخی از این محصولات جز صادرات این شهرستان نیز می باشند. از سوی دیگر به لحاظ این که ایلات و عشایر در منطقه پراکنده هستند دام داری و تولیدات دامی رونق چشم گیری دارد.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *