مقالات

شهرستان گراش وبخش کشاورزی آن

شهرستان گراش یکی از شهرستان های استان فارس با مرکزیت شهر گراش است. این شهرستان از شمال با شهرستان اوز، از شرق و جنوب با شهرستان لارستان، از غرب با شهرستان لامرد و از شمال‌غرب با شهرستان خنج همسایه است.

آب و هوای این شهرستان از نظر تقسیم بندی هواشناسی جزء مناطق گرم و خشک است. متوسط بارندگی در این بخش حدود 191 میلی متر در سال است. میانگین دمای هوای این شهرستان 23 درجه سانتی گراد می باشد.

گراش را می‌توان از خشک‌ترین شهرهای ایران قلمداد کرد، کشاورزی در این منطقه وابستگی شدید به ریزش باران، در فصول پاییز و زمستان دارد . شهرستان گراش دارای حدود ۱۲هزار هکتار اراضی زراعی و باغی اعم از دیم و آبی است .

اما با این حال باغداری یکی از حوزه‌های موجود در شهرستان گراش است. خرما محصول باغی اصلی و مهم این شهرستان  است که با شرایط اقلیمی شهرستان نیز سازگاری دارد.  همچنین شهرستان گراش یکی از شهرستان های مستعد در تولید مرکباتی مانند پرتقال، نارنج و … و همچنین توت فرنگی است .

سالانه بیش از یک هزار و ۵۰۰ هکتار انواع صیفی پاییزه و تابستانه در این شهرستان کشت می شود . که این محصولات شامل هندوانه، بادمجان، کدو و انواع خیارمی باشد .

کشت برخی از دانه های روغنی مانند کلزا و کنجد به صورت پراکنده در برخی از نقاط شهرستان گراش وجود دارد که با شرایط اقلیمی و اکولوژیکی این شهرستان سازگار هستند .

گندم و جو از جمله محصولات عمده و استراتژیک این شهرستان هستند . که به دلیل سازگاری با شرایط این شهرستان عملکرد خوبی در بخش زراعت آن دارند .

اقلیم شهرستان گراش یکی از مناسب‌ترین اقلیم‌ها برای پرورش گیاهان دارویی مانند گل آویشن، بابونه، چای ترش و … است .

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *