مقالات

شهرستان گرمسار و بخش کشاورزی آن

شهرستان گرمسار یکی از شهرستان های غربی استان سمنان به مرکزیت شهر گرمسار می باشد. که از شمال به استان تهران، از شرق به شهرستان آرادان، از غرب به استان قم و تهران و از جنوب به استان اصفهان محدود می‌شود.

شهرستان گرمسار دارای تنوع آب و هوایی کاملاً مشخصي است . اين تنوع و تضاد در دو فصل تابستان و زمستان بيشتر محسوس است به طوري که بيشترين نقش را درميان عوامل گوناگون ، ارتفاع به عهده دارد . در تابستان هر چه ازنواحی جنوبی شهرستان به طوف نواحی شمالي پيش رويم به علت زياد شدن ارتفاع ، دماي هوا نيز به طور محسوسي کاهش مي يابد.
آب و هوای شهرستان گرمسار را می توان در نتیجه برخورد و تأثير وضع اقليمي کوير و کوههاي البرز بر روي يکديگر مشخص نمود . بطور كلي مدت روزهاي سرد و يخبندان چندان نيست . حداقل و حداكثر دما بين ۸- و ۴۴ درجه سانتي گراد مي باشد . همچنين ميانگين دماي كل ماههاي سال حدود ۴/۱۷ درجه سانتي گراد مي باشد . نزولات جوي در اين شهرستان بجز باريكه اي در شمال ، اغلب بصورت باران است . باران ناچيز اين ناحيه عموماً در ماههاي زمستان مي بارد .

شهرستان گرمسار با وجود قرار گرفتن درمنطقه کویری، از کشاورزی خوبی برخوردار می‌باشد.آب کشاورزی این شهرستان، از چاه های ژرف، حبله رود و کاریزهای سنتی؛ تأمین می گردد. عمده محصولات کشاورزی گرمسار گندم، پنبه، خربزه، انار و انجیر است. محصول انار در تمام شهرستان های استان سمنان کشت می شود اما مناطق جزین، گرمسار و ایوانکی با کیفیت ترین و اقتصادی ترین باغ های انار استان را دارند.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *