مقالات

شهرستان گرمه و بخش کشاورزی

شهرستان گرمه یکی از شهرستان های جنوب غربی استان خراسان شمالی به مرکزیت شهر گرمه می باشد. که  از شمال با شهرستان مانه و سملقان، از شرق با شهرستان جاجرم و از جنوب و غرب با استان‌های سمنان و گلستان هم‌مرز است.

شهرستان گرمه دارای اقلیم سرد و خشک و نیمه‌بیابانی، در قسمت‌های شمال و شمال غرب، معتدل کوهستانی و در قسمت‌های جنوبی دارای آب و هوای گرم و خشک نیمه بیابانی است. متوسط ریزش سالیانه باران و برف در سطح شهرستان ۲۲۰ میلی‌متر بوده که این بارش دارای دامنه تغییرات زیادی است. بالاترین میزان در منطقه دشت و کمترین میزان در منطقه درق است.

اقتصاد این منطقه عمدتاً بر مبنای کشاورزی و دامپروری و در دهه‌های اخیر حمل و نقل و صنایع وابسته به آن است. در این منطقه رودخانه دائمی وجود ندارد و کشاورزی عملاً مبتنی بر آبیاری با قنات و چاه‌های عمیق و نیمه عمیق است. با توجه به وضعیت مذکور، کشاورزی در بیشتر مناطق شهرستان گرمه به صورت آبی است. کل مساحت اراضی کشاورزی این شهرستان ۷۷۴۰ هکتار می‌باشد که عمده‌ترین محصولات شهرستان جو و گندم می‌باشد.

از دیگر محصولات عمده زراعی ایش شهرستان می توان به گندم، جو، چغندر قند، پنبه، آفتابگردان، زیره، انواع صیفی جات و مخصوصا پیاز و محصولات باغی سیب و گیلاس و پسته  اشاره کرد.

 

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *