مقالات

شهرستان گرمی پر رونق در کشاورزی

شهرستان گرمی یکی از شهرستان های شمالی استان اردبیل به مرکزیت شهر گرمی می باشد. که از شمال با شهرستان‌های بیله سوار و پارس ‌آباد، از غرب با استان آذربایجان شرقی، از جنوب با شهرستان مشگین‌شهر و از شرق با جمهوری آذربایجان همسایه ‌است.

شهرستان گرمی مانند اغلب نواحی ایران دارای اقلیمی نیمه خشک با تابستان‌های نسبتاً گرم و زمستان‌های نسبتاً سرد می‌باشد. آب و هوای گرمی نسبت به اغلب نواحی و شهرستان‌های استان اردبیل معتدل و ملایم می‌باشد. آب و هوای این شهرستان خصوصاً در شرق، تا اندازه‌ای تحت تأثیر آب و هوای منطقه خزر و توالش می‌باشد و قرار گرفتن اغلب آبادی‌های آن در دره‌ها، آن‌ها را از بادهای تندی که در برخی شهرستان‌های استان نظیر اردبیل و مشکین شهر می‌وزد، در امان نگاه می‌دارد.

فعالیت‌های زیربخش باغ و باغداری در شهرستان گرمی به دلیل وجود حوزه‌های آبی، اراضی حاصلخیز و تمایل کشاوران به این فعالیت، رونق خوبی دارد. از جمله تولیدات بخش باغداری این شهرستان می‌توان به تولید گوجه فرنگی و خیار در فضای آزاد اشاره کرد. از جمله باغات این شهرستان نیز می‌توان به انجیر، گردو، سیب، گیلاس، آلبالو، شلیل، هلو و زردآلو اشاره کرد.

کشت و زراعت انواع محصولات در این شهرستان به دلیل فعالیت بیشتر در حوزه باغداری و همین‌طور دامداری و طیور به میزان کمتری انجام می شود. از جمله محصولات عمده زراعی تولیدی در گرمی  به گندم، جو و حبوبات می باشد. که حبوبات تولید شده در این شهرستان شامل نخود و عدس بوده که به صورت آبی و دیم کشت می‌شود.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *