مقالات

شهرستان گناوه و بخش کشاورزی

شهرستان بندر گناوه یکی از شهرستان های بوشهر است که در ساحل خلیج فارس و در بین شهر بوشهرو دیلم به فاصله هیجده کیلومتری شرق خور امام حسن قرار دارد .شهرستان گناوه قدیم در یک نیم دایره در جنب شمالی شهر کنونی بر این شهر محیط میباشد.میزان بارندگی سالانه در این شهر 150 میلی لیتر میباشد .بندر گناوه آب و هوای گرم و معتدلی  دارد که دارای دو فصل مشخص معتدل(آبان تا اواخر اسفند) و گرم(هفت ماه باقی مانده) است.بازار تجاری این بندر بعنوان یکی از معروفترین بنادر ایران است که سالانه تعداد زیادی مسافر از سراسر ایران برای خرید اجناس با قیمت مناسب تر به این بندر سفر میکنند.

چرخ اقتصاد گناوه بر پایه ماهی‌گیری، کشاورزی، دامداری و تجارت با کشورهای حوزهٔ خلیج فارس در گردش است.ماهیگیری و تجارت از مهم ترین راههای کسب درآمد مردم این منطقه است. کشاورزی به علت کمبود آب کشاورزی، منحصر به نگهداری درختان خرما و کشت دیمی گندم و جو بوده‌است و به زحمت تکاپوی احتیاجات محلی را می‌نماید.اما کشت خرما مانند بیشتر نواحی ساحلی خلیج فارس بازدهی خوبی دارد و جزء اقلام صادراتی به کشورهای دیگر است.دامداری نیز با بهره اندک در بعضی نقاط رایج بوده و شامل گاو و بز می گردد.گناوه هم از جهت کشاورزی و تجاری و ترخیص کالا و نیز از نظر توسعه صنایع کوچک دارای استعداد بسیار است.

چرخ اقتصاد گناوه بر مدار ماهی گيری، كشاورزی و دامداری در گردش است.ماهیگیری که مهم ترین در آمد بیش تر اهالی این بخش را تشکیل دهد. ماهی های صيد شده كه بيشتر شامل ماهی شوريده، حلوا، و شير می شود، علاوه بر تأمين مصارف داخلی به ساير نقاط نيز صادر می شود.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *