مقالات

شهرکرد دارای تنوع آب و هوایی

شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری و شهرستان شهرکرد است.جمعیت این استان ۱۹۰٬۴۴۱ نفر است. این شهر،مرتفع‌ترین مرکز استان در ایران است و از همین رو به بام ایران نیز شهرت یافته‌است. آب‌وهوای شهرکرد در تابستان‌ها معتدل و زمستان‌ها بسیار سرد است. اقتصاد سنتی شهرکرد مبتنی بر قالی چالشتر، قفل چالشتر، نمد مالی، گیوه دوزی و کوره‌های آجر پزی است .

کشاورزی

شهرکرد دارای تنوع آب و هوایی است . به همین دلیل  در مناطق مختلف آن محصولات کشاورزی و باغی مختلفی کشت می شود.این استان دارای آب و هوای بسیار گرم و هم دارای آب و هوای بسیار خنک در مناطق مختلف خود است.که زمینه رشد درختان میوه که نیاز به آب و هوای گرم مانند انار و هم درختان مقاوم به آب و هوای سرد مانند بادام و گردو را دارد را فراهم کرده است.

مهم ترین میوه تولیدی این استان بادام است البته گردو و هلو و انگور نیز میوه های تولیدی دیگر این استان هستند که بازار پسندی بالایی بین مردم دارند.شهرستان سامان مهم ترین قطب تولید میوه باغی استان چهار محال بختیاری به شمار میرود. جاده های این منطقه مملو از خودروهایی کوچک و بزرگ هستند که هلوی چیده شده در سبد های میوه را به مناطق مختلف کشور از جمله تهران، اصفهان و خوزستان می برند.تولید بالای هلو در شهرستان سامان سبب این است که جاده هایی که در این شهرستان از کنار باغات می گذرد بوی هلو گرفته و زیبایی خاصی پیدا کنند.

بسیاری از باغداران شهرکرد محصولات خود را کنار جاده آورده و به مسافران در حال عبور میفروشندو گاهی مسافران همراه باغداران به زمین های آنها رفته و مستقیم کار خرید محصول را انجام میدهند. در بسیاری از مناطق دیگر استان نیز از جمله فرخ شهر بازار داغ فروش انگور وجود دارد . بسیاری از باغداران فرخ شهری سبد های انگور خود را در محل پلیس راه شهرکرد – اصفهان می آورند و اقدام به فروش آنها به مسافرانی که قصد خروج از استان را دارند می کنند .

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *