مقالات

شهر اراک و بخش کشاورزی

یکی از کلانشهر های ایران و مرکز استان مرکزی شهر اراک است.جمعیت این شهر حدود ۵۲۰٬۹۴۴ نفر می باشد که هجدهمین شهر پر جمعیت ایران بحساب می آید.اراک دارای زمستان های سرد و مرطوب و تابستان های گرم و خشک است.شهر در میان پایکوه های داخلی رشته کوه زاگرس قرار گرفته است. زبان مردم، فارسی با لهجه اراکی است.اراک جز شهرهای صنعتی ایران بحساب می آید که از لحاظ گوناگونی محصولات صنعتی نخستین رتبه را دارد و به طور کلی یکی از چهار قطب صنعتی کشور می باشد. وجود بزرگ‌ترین کارخانه تولیدکننده آلومینیوم کشور، بزرگ‌ترین ماشین‌سازی کشور، مدرن‌ترین پالایشگاه نفت کشور و بزرگ‌ترین شرکت املاح معدنی کشور، به‌عنوان «پایتخت صنعتی ایران» شناخته شده‌است همین امر سبب شده که آلوده ترین شهر ایران شناخته شود.

به طور کلی 19درصد از مساحت استان مرکزی اراضی کشور و 57 درصد مرتع است.محصولات کشاورزی اراک شامل گندم، جو، آفتابگردان، حبوبات، پنبه، چغندرقند، گوجه فرنگی، پیاز، خشکبار است.سطح زیر کشت گیاهان زینتی در اراک حدود 91 هکتار است.لوبیا دیگر محصول کشت شده در اراک است که در شهر خمین کشت میشود.انار از دیگر محصولات کشاورزی اراک است که در شهرستان ساوه تولید میشود و بدلیل کیفیت بالا شهرتی جهانی دارد.سالانه 780 نوع انار در اراک تولید می شود.

بیش از یک میلیون و 800 هزار تن انواع محصولات در استان مرکزی در سال زراعی گذشته تولید شد که نسبت به سال قبل بیش از 10 درصد رشد داشته است.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *