مقالات

شهر لاهیجان در حوزه کشاورزی

شهر لاهیجان، بزرگ‌ترین شهر استان گیلان و نود و پنجمین شهر پرجمعیت ایران  محسوب میشود. لاهیجان از شمال به دریای خزر، از شرق به لنگرود، از جنوب به دیلمان، و از غرب به آستانه اشرفیه می رسد.لاهیجان یکی از شهرهای گیلک نشین است و مردمان آن به زبان گیلکی صحبت می کنند. شهر لاهیجان به عروس گیلان معروف است. این شهر ساخته‌شده بر سرزمینی هموار و جلگه ای است که حاصل رسوبات به جای مانده از رودهای گیلان است.

آب و هوای لاهیجان گرم و مرطوب است. در زمستان ابتدا بادهای گرم شدید می‌وزد و سپس برف می‌بارد. رطوبت نسبی حدود ۷۶ تا ۷۹ درصد بوده و گاهی به 100 درصد می‌رسد.لاهیجان هموار و جلگه‌ای بوده و جلگه آن از رسوبات ناشی از سفید رود تشکیل شده‌است. هموارترین نقطه جلگه لاهیجان در  بخش های شمالی آن در مجاورت دریا است که از شمال به سمت جنوب بر ارتفاع افزوده می‌شود.لاهیجان یکی از قطب های مهم تولید ابریشم است که صادرات به کشورهای دیگر را در بردارد.تولید چای یکی دیگر از مزایای شهر لاهیجان است.شهرستان دلتای سفید رود در لاهیجان بیش از نیمی از برنج استان گیلان را فراهم میکند.

شهرستان لاهیجان یکی از قطب های تولید محصولات دامی است.در سالی که گذشت یک هزارو 30 تن گوشت قرمز ، 6 هزار و 350 تن گوشت سفيد در لاهیجان تولید شده است.همچنین لاهیجان دارای 26واحد مرغداری صنعتی میباشد.این شهرستان 23 هزار و 816 هكتار اراضي شاليكاري دارد و تاكنون 300 هكتار از شالیزاری این شهرستان شخم زمستانه زده شده اند.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *