مقالات

صادرات محصولات کشاورزی در آذربایجان شرقی

بخش کشاورزي استان آذربایجان شرقی در مقایسه با سایر استانهاي کشور، در صادرات محصولات کشاورزی از قابلیت بالایی برخوردار است. که در صورت استفاده بهینه از آن می توان گام های مهمی در راستای کاهش بیکاري و ارتقاي تولید در استان برداشت. بویژه این که این استان همجوار با جمهوري نخجوان، ارمنستان و آذربایجان می باشد. آذربایجان شرقی داراي مزیتهاي خوبی در صادرات برخی از محصولات کشاورزي از جمله میوه،تره بار، خشکبار و مواد گوشتی است.

محصولات کشاورزی استان ۱۳ درصد صادرات غیرنفتی استان را تشکیل می‌دهد و بعد از کالاهای صنعتی رتبه دوم صادرات از نظر گروه کالایی مربوط به بخش کشاورزی است.بیش از ۲۲ درصد صادرات استان آذربایجان شرقی به محصولات کشاورزی اختصاص دارد.

محصولات گلخانه ای، گل و گیاه، خشکبار و محصولات لبنی از عمده صادرات بخش کشاورزی استان به دیگر کشورهای جهان هستند.محصولات کشاورزی این استان به 45 کشور صادر می‌شود؛ از جمله مهم‌ترین مقاصد صادراتی آذربایجان شرقی می‌توان به: عراق، افغانستان، پاکستان، روسیه، هند، ترکمنستان، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، ترکیه و امارات اشاره کرد.

سهم صادرات محصولات زیربخش باغبانی استان، حدود ۶۶ درصد از کل صادرات محصولات کشاورزی استان را شامل می‌شود . که از جمله آن می‌توان به صادرات انگور خشک شده با بیش از ۶۰ هزارتن کشمش تولیدی اشاره کرد.صادرات محصول سیب درختی، از رقم خوبی برخوردار است . بیش از ۱۵ درصد سیب صادر شده توسط کشور از تولیدات استان محسوب می‌شود.انگلیس، هلند، دانمارک، گرجستان، آلمان، روسیه، سوئد، رمانی، سنگاپور و کشورهای حوزه خلیج فارس از مهم‌ترین مقاصد صادراتی گیاهان دارویی این استان هستند.صادرات زردآلوي خش کشده به ترکیه بهترین گزینه صادراتی براي محصولات بخش کشاورزي(زیربخشهاي زراعت، باغبانی و دام و طیور) آذربایجان شرقی است. گزینه هاي بعدي به ترتیب
صادرات هندوانه به ترکیه، صادرات انگور خشک شده به الجزایر، صادرات انگور خشک شده به تونس،صادرات زردآلوي خشک شده به لبنان، صادرات انگور خشک شده به مصر و صادرات هندوانه به رومانی هستند.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات   کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *