مقالات

عملکرد استان یزد دربخش کشاورزی

استان یزد با وجود عرصه هاي گوناگون خشک و  بياباني در حال حاضر يکي از مناطق عمده توليد انواع محصولات باغي، زراعي و گلخانه اي ايران است . که علاوه بر تامين نيازهاي خود بخشي از توليدات آن هم روانه بازار ساير استان‌ها و خارج از کشور مي‌شود .

به دليل خشکي آب و هوا و کم بودن ميزان بارندگي بين استان‌هاي ايران کمترين منبع آب کشاورزي در استان یزد قرار دارد. با این حال ، از نظر  استفاده مناسب از منابع آب در کشت محصولات باغي و زراعي، عملکرد مناسبي داشته است . کشاورزان اين استان که همواره با محدوديت آب مواجه بوده‌اند، اما از شيوه‌هاي مناسبي در طول تاريخ براي استفاده از آب به کار برده‌اند.

در استان یزد  ۱۱۲ هزار هکتار اراضی قابل کشت وجود دارد . که ۳۲ هزار و ۳۵۴ هکتار آن(معادل ۲۹ درصد) زراعی و  ۷۹ هزار و ۶۴۶ هکتارآن  (معادل ۷۱ درصد) به کشت محصولات باغی و گلخانه ای اختصاص دارد . استان یزد در توليد روناس رتبه نخست، محصولات گلخانه‌اي رتبه دوم، پسته رتبه سوم، زردآلو رتبه چهارم، انار رتبه پنجم، زعفران رتبه ششم، خرما رتبه هشتم و زيتون رتبه نهم کشور را داراست . که کسب اين جايگاه براي استاني که در کانون کوير مرکزي ايران قرار دارد و از نظر ميزان بارش در رتبه آخر يا يکي مانده به آخر کشور قرار مي‌گيرد، بسیار قابل توجه و تقدیر می باشد.

عمده محصولات کشاورزي استان یزد به ترتيب در شهرستان هاي خاتم و ابرکوه توليد مي‌شود. محصولاتي همچون گندم، ذرت، زرد آلو، انار، بادام، پسته، انگور و غيره در اين شهرستان ها توليد مي‌شود و اغلب با شهرستان‌هاي شمال فارس مبادلات کشاورزي خود را انجام مي‌دهند.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات   کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *