مقالات

فرخ شهر دارای آب و هوایی کوهستانی

فرخ شهر در شمال شرقی چهار محال بختیاری در قسمت شرقی کوه های زاگرس قرار دارد .این شهر در 10کیلومتری شهرکرد و 80 کیلومتری اصفهان است. در این منطقه هیچ آب جاری که بتوان عنوان رودخانه به آن داد، وجود ندارد اما بدلیل ریزش برف و باران تعداد زیادی چشمه فصلی و دائمی در این منطقه وجود دارد.برخی از چشمه های معروف عبارتند از: چشمه تنگ صیاد، نساء بنو، دره خرس، چشمه ماران، کاسه‌چی، ریزآب، آبشر‌شر.

فرخ شهر دارای آب و هوایی کوهستانیست که زمستانهای بسیار سرد و تابستان های معتدلی دارد. فرخ‌شهر حیوانات وحشی وجود دارد که می‌توان به پلنگ (که تعداد آن دقیقاً مشخص نیست) گرگ و کفتار اشاره کرد.تامین آب منطقه کشاورزی در منطقه فرخ شهر توسط قنات تامین می شود که آبدهی قنات این منطقه در یک قدمی خشک شدن قرار دارد.کم آبی قنات ها بدلیل کاهش بارندگی در زمستان و بهار مشکلات زیادی را برای کشاورزان فراهم کرده است.در سال زراعی جاری بسیاری کشاورزان اراضی کشاورزی را به کشت گندم و جو اختصاص دادند که متاسفانه بارش قابل توجهی در فصل بهار انجام نشد و این اراضی زیر کشت، به علت نبود آب به بذر دهی نرسیده اند و به چرای دام اختصاص یافتند.

سطح آب سفره‌های زیرزمینی در دشت‌های  چهارمحال و بختیاری به ویژه دشت های شهرکرد، سفیددشت، و خانمیرزا پایین آمده است و آبدهی چاه ها، قنات ها و چشمه های بخش کشاورزی کاهش یافته است.حرکت کشاورزان فرخ شهر به سمت کشت های گلخانه ای امریست ضروری. توسعه کشت های متراکم و گلخانه ای در این استان مورد توجه قراردارد  . تقاضای ۲۰۰ هکتار گلخانه در چهارمحال و بختیاری برای پرداخت تسهیلات به بانک های عامل ارسال شده است که ایجاد این میزان سطح گلخانه ای در استان اشتغال قابل توجهی ایجاد می کند.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *