مقالات

فومن پیشرو در کشاورزی

فومن یکی از شهرهای استان گیلان که در ناحیه جلگه ای گیلان میان کوهستان ها و جنگل ها محصور شده است.این شهرستان به شهر مجسمه ها معروف است به این دلیل که در پارک ها و سطح شهر مجسمه های زیادی وجود دارد.فومن به علت داشتن جاذبه های تاریخی و گردشگری مانند قلعه رودخان و ماسوله معروف است.این شهر در 27 کیلومتری رشت واقع شده است که مسیر مسافرانی است که قصد رفتن به خلخال و ماسوله…….. را دارند.

فومن بدلیل آب و هوای معتدل و سرزمین سر سبزی که دارد مردم آن شهر از دیر باز برای گذران زندگی به کشاورزی و دامپروری مشغول هستند.از جمله فعالیت های کشاورزی این ناحیه می توان به کشت برنج و چای که هنوز هم متداول است .یکی دیگر از فعالیت های مردم این منطقه کشت توتون میباشد.مردم مناطق کوهپایه ای به دامپروری مشغول اند و مردم مناطق جلگه ای به کشاورزی مشغول هستند. برنج‌کاری، کشت چای و توتون و پرورش کرم ابریشم از فعالیت‌های اصلی فومن است که عمدتاً در اطراف شهر دیده می‌شود.

کشاورزان شهرستان فومن از قدیم به کشت برنج اشتغال داشته اند این در حالی است که 13هزار و 870 هکتار اراضی شالیزاری بوده است که 72 هزار تن شلتوک و حدود 47هزار تن برنج سفید حاصل میشود.در سال جاری حدود 980 هکتار از زمین های کشاورزی فومن به زیر کشت محصولات کشاورزی می روند که این محصولات شامل لوبیا، باقلا، ذرت و کلزا است.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *