مقالات

قائم‌شهر ؛ دارای اراضی حاصلخیز

قائم‌شهر از پرجمعیت‌ترین و بزرگ‌ترین شهرهای استان مازندران و شمال ایران و مرکز شهرستان قائم‌شهر است که در ناحیهٔ البرز مرکزی قرار گرفته است. قائمشهر قطب صنعت و صادرات در مازندران و از شهرهای مهم ترابری، کشاورزی، گردشگری، معدنی و صنعتی ایران است. در بیشتر سال‌ها، فصل زمستان نیمی از کل بارش‌های سالانهٔ قائم‌شهر را تأمین می‌کند و تابستان نیز کم‌باران‌ترین فصل در قائم‌شهر است. مردم قائم‌شهر از قومیت طبری هستند و به زبان مازندرانی صحبت می‌کنند. مردم قائم‌شهر به گویش قائمشهری که یکی از گویش‌های زبان مازندرانی است صحبت می‌کنند. این شهر یکی از مراکز گردشگری ایران به حساب می‌آید و دارای مجموعه‌ای از جاذبه‌های گردشگری است.

اراضی حاصلخیز این شهرستان استعداد سرشاری جهت کشت محصولات متنوع مخصوصاً گندم، جو، برنج، صیفی‌جات، لوبیای روغنی و… دارد. همچنین قائم‌شهر قطب تولید مرکبات در ایران است؛پرورش گاو و گوسفند و بز نیز در نواحی مختلف جلگه‌ای و کوهپایه‌ای و با استفاده از امکانات هر روستا متداول است. شهرستان قائم‌شهر با ميانگين بارندگي 700 تا 750 ميلي متر از شهرستان هاي مستعد توليد در بخش زراعي، باغي و دام و طيور است. سطح اراضي زراعي و باغي اين شهرستان 24 هزار و 928 هكتار و با احتساب كشت دوم بالغ بر 32 هزار و 428 هكتار است. شاخص ترين محصولات اين شهرستان برنج با سطح زيركشت 7 هزار و 868 هكتار با ميانگين عملكرد 5.6 تن در هكتار، مركبات با سطح زيركشت  15 هزار و 200 هكتار با ميانگين عملكرد 24 تن در هكتار و كيوي با سطح زيركشت 150 هكتار با ميانگين عملكرد 23 تن در هكتار است.

سالانه حدود۸۰۰ هکتار از زمین های زراعی این شهرستان سیر کشت می شود وبه طور میانگین ۵ هزار ۶۰۰ تن سیر از این اراضی برداشت شود. همچنین ۹۰ هکتار دانه روغنی کلزا توسط بهره برداران در زمین های مناسب و مستعد زراعی این شهرستان سالانه کشت می  شود که به طور متوسط ۷۷ تن کلزا تولید می شود.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *