مقالات

كشاورزي دارای بيشترين اشتغال در سطح شهرستان خرم بید

شهرستان خرم بید یکی از شهرستان های استان فارس با مرکزیت شهر صفا شهر است که از دو ناحیه ی دهبید و خرمی تشکیل شده‌ است. ارتفاع آن از سطح دریا حدود ۲۳۲۴ متر است. صفاشهر بلندترین شهر فارس است و آن را بام فارس می‌نامند. این شهرستان از شمال به شهرستان ابرکوه و آباده از شرق به شهرستان بوانات و از غرب به شهرستان اقلید متصل است.

اين شهرستان، به دليل ارتفاع زياد از سطح دريا و وجود كوهستان هاي اطراف داراي آب و هواي سرد كوهستاني است. زمستان هاي بسيار سرد و يخبندان و تابستان معتدل و خنك دارد. درجه حرارت آن بين 20- درجه تا 37+ درجه در سردترين و گرم ترين ماه هاي سال، متغير است. ميانگين بارندگي 300-250 ميلي متر است.

کشاورزی

اكثريت مردم این شهرستان به كار كشاورزي مشغول هستند و بخش كشاورزي بيشترين اشتغال را در سطح شهرستان خرم بیدبه خود اختصاص داده است . ميزان اراضي زراعي و باغي این شهرستان 20836 هكتار است كه ازاين مقدار 18000 هكتار زراعي و مابقي باغي مي باشد .عمده محصولات كشاورزي شهرستان خرم بيد شامل سيب زميني ،گندم ،جو، گوجه فرنگي ،چغندر قند ،ذرت دانه اي ،خيار ، حبوبات و … است .

که گندم و جو بیشترین محصولات زراعی این شهرستان هستند و سیب زمینی محصول اصلی شهرستان خرم‌بید می باشد . که  از نظر کیفیت حائز مقام اول در سطح استان فارس است.

کلزا و کنجد نیز از انواع دانه های روغنی قابل کشت در این شهرستان هستند و  حبوباتی نظیر لوبیا، نخود و عدس در شهرستان خرم ‌بید کشت می شوند .

گردو، انگور، زردآلو و سیب محصولات باغی اصلی شهرستان خرم‌ بید هستند .  گیلاس، آلو، شفتالو، شلیل و بِه نیز از دیگر محصولات باغی این شهرستان می باشند .

کشت گلخانه ای از دیگر کشت های این شهرستان است . که گلخانه های موجود در شهرستان خرم بید  از نوع هیدروپونیک و معمولی هستند. در گلخانه های این شهرستان خیارسبز، گوجه فرنگی و به مقدار کمتری فلفل دلمه ای و کلم پیچ تولید می شود.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *