مقالات

لردگان یکی از قطب های کشاورزی چهارمحال و بختیاری

لردگان مرکز شهرستان لردگان در استان چهارمحال و بختیاری است. مردم لردگان، لر بختیاری هستند و به گویش بختیاری صحبت می‌کنند.اقلیم این شهرستان نیمه مرطوب گرم با زمستان های نیمه سرد است.برپایه سر شماری عمومی سال 1395 جمعیت این شهر ۴۰٬۵۲۸ نفر بوده است.

شهر لردگان در دشت نسبتا مسطحی در میان رشته کوه زاگرس قرار داد. در اطراف این شهر، جنگل‌های انبوه بلوط ایرانی موجود است.شایان ذکر است این شهرستان از نظر گیاهان دارویی، یکی از غنی‌ترین مناطق کشور می‌باشد.متاسفانه در سالیان اخیر شرایط اقلیمی ، خشکسالی، احداث سدهای فراوان در اطراف شهرستان نظیر (کازرون و خرسان) ، چرای دام‌ها، تخریب جنگل برای کشاورزی، تولید ذغال بلوط و دیگر عوامل باعث شده که پوشش گیاهی و جانوری منطقه به سرعت رو به نابودی رود.

با وجود اینکه استان چهار محال بختیاری حدود 10 درصد آب کشور را تامین میکند اما مشکلات بسیاری در حوزه آب پیدا کرده است . بیشتر روستاهای این شهر با تانکر آبرسانی میشوند.این استان بواسطه بارش های قابل توجه از استانهای آبخیز کشور به شمار میرود که هم اکنون آب شرب وصنعت بسیاری از از استانهای کشور از جمله اصفهان، خوزستان و یزد را تامین می کند.

توسعه کشاورزی

این شهرستان یکی از قطب های کشاورزی استان بوده که با مشکل تامین آب برای بخش کشاورزی مواجه است و اجرای طرح‌های توسعه گلخانه‌‍ و مجتمع‌های کشاورزی یک راهکار برای توسعه کشاورزی و بهره‌ وری مناسب در بخش کشاورزی است.تامین معیشت و اقتصاد مردم شهرستان بخصوص جامعه روستایی یک راهکار برای جلوگیری از مهاجرت از روستاها به شهر و افزایش توسعه روستاهاست که راه اندازی مجتمع های کشاورزی و گلخانه ای یک الگوی جدید برای توسعه بخش کشاورزی در این شهرستان است.همزمان با هفته جهاد کشاورزی  45 طرح کشاورزی در بخش آب و خاک، فنی و مهندسی، بهبود تولیدات دامی، بهبود تولیدات گیاهی، شیلات و آبزیان، صنایع تبدیلی و تکمیلی و طرح‌های ترویجی افتتاح  یک طرح گلخانه ای می شود که باعث اشتغال یک هزارو 40 نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم است.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *