مقالات

 لرستان از استان‌های مستعد در حوزه کشاورزی

استان لرستان به سبب داشتن کوهستان های پهناور و مراتع بسیار، از گذشته‌های دور زیستگاه مردمی بوده که دامپروری و کشاورزی پیشه اصلی آنان بوده‌است . این استان به دلیل شرایط آب و هوایی متنوع، به‌عنوان یکی از استان‌های مستعد در حوزه تولید انواع محصولات کشاورزی و دامی است.

لرستان دارای ۵۶۴۹۸۰ هکتار اراضی زراعی و۴۳۸۵۱ هکتار اراضی باغی است .که سالیانه بیش‌از ۱۹۳۵۷۷۹تن محصولات زراعی و ۲۹۲۸۰۹ تن محصولات باغی از این اراضی تولید می‌گردد و یکی از تامین‌کنندگان اصلی محصولات کشاورزی در کشور محسوب می‌گردد. این استان دارای تنوع اقلیمی چهارفصل و نزولات جوی مناسب می‌باشد . که بعد از استانهای گیلان و مازندران، بعنوان سومین استان پر آب کشور معرفی شده است.

لرستان با ظرفیت تولید سالانه حدود سه میلیون تن محصول کشاورزی به عنوان یکی از قطب های کشاورزی کشور مطرح است؛ اما آنچه محصولات کشاورزی این استان را متمایز می کند قابلیت تولید محصولات ارگانیگ است. این استان در  حوزه  کشاورزی در برخی از محصولات صاحب رتبه می باشد .  به طوری که لرستان کانون حبوبات و محصولات باغی اعم از انار، گردو، انجیر، سیب و زردآلو است که عمدتاً این محصولات به خارج از کشور صادر می‌شود. همچنین در بحث گیاهان دارویی که جزء اولویت‌های این استان است ، پیشرفت خیلی خوبی وجود دارد . به عنوان مثال ۷۰۰ هکتار زعفران در استان لرستان کشت می‌شود.

همانطور که گفته شد  لرستان از استان‌های مستعد در حوزه تولید انواع محصولات کشاورزی است . اما خرد بودن و پراکندگی اراضی یکی از مشکلات اصلی این بخش محسوب می‌شود. این در حالی است که با تجمیع و یکپارچه کردن اراضی می‌توان میزان تولیدات را افزایش داد و از هدررفت سرمایه و انرژی نیز جلوگیری کرد.کارشناسان تاکید دارند که افزایش امنیت غذایی، میزان تولید و درآمد مهم‌ترین مزایای تجمیع و یکپارچه کردن اراضی کشاورزی هستند که باید مورد توجه قرار بگیرند.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات   کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *