مقالات

لنگرود؛ حاصلخیز در زمینه کشاورزی

لنگرود یکی از شهرهای استان گیلان است که از غرب با لاهیجان و از شرق با رودسر هم جوار است.این شهر یکی از شهرهای گیلک نشین است که به جهت نزدیکی به دریای خزر همواره اهمیت ویژه ای دارد.این شهر به شهر چای و برنج معروف است.لنگرود بر روی جلگه ای سر سبز واقع شده است.این شهرستان  دارای آب و هوای معتدل کاسپین و شبه مدیترانه‌ای است که دارای تابستان‌های گرم و شرجی و زمستان‌های سرد و مرطوب است. این شهرستان یکی از شهرهای پربارش ایران است.

مردم این شهر  از قوم گیلک هستند و به لهجه لنگرودی صحبت میکنند.جمعیت این شهرستان حدود 79 هزار و445 نفر است که چهارمین شهر پر جمعیت استان گیلان محسوب میشود.صید ماهی یکی از شغل های محبوب مردم این شهر است. این شهر به علت نزدیکی به دریا صیادان زیادی دارد که بازار ماهی فروشان لنگرود از معروف ترین بازار های گیلان است.از گذشته تا به امروز بدلیل حاصلخیزی زمین های کشاورزی در لنگرود کشت محصولات متفاوت انجام شده است. از محصولات عمده‌ی لنگرود می‌توان انواع برنج، چای، مرکبات و صیفی‌جات را نام برد.

سطح زیر کشت محصولات باغی زراعی این استان 20هزارو 180 هکتار است که 50 هزار راس دام سبک و سنگین دارد.لنگرود از جمله شهرستان های استان گیلان است از کشتارگاه صنعتی برخوردار است و دو واحد سردخانه 10هزار تنی در این شهرستان فعال است.عسل لنگرود یکی از با کیفیت ترین عسل های ایران است.از دیگر محصولات آن هندوانه و کیوی است که از نظر طعم و کیفیت در کشور زبانزد است.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *