مقالات

محصول گندم در اصفهان

با توجه به نتایج آزمایش‌هایی که در چند سال گذشته بر  تولید محصول گندم اصفهان انجام شده است، گندم تولیدی اصفهان ازجمله گندم‌های بسیار مرغوب است.زمان مناسب کشت گندم در استان اصفهان، نیمه آبان ماه است.

در این مقاله قصد داریم به بررسی میزان تولید محصول گندم آبی و دیم ، شهرستان های تولید محصول گندم آبی و دیم  و بررسی آبیاری محصول گندم در استان اصفهان بپردازیم . با رسان آب همراه باشید.

میزان تولید گندم آبی استان بیش از ۱۹۲ هزار و ۷۲۹ تن و میزان تولید گندم دیم استان بیش از ۱۳ هزار و ۱۹۱ تن  است. در مجموع بیش از ۲۰۵ هزار تن گندم آبی و دیم در استان تولید می شود. نزدیک به ۲۵ هزار هکتار زمین در استان اصفهان ازجمله مناطق غرب و جنوب استان، شامل شهرستان‌های سمیرم، بویین و میاندشت، فریدن، فریدون‌شهر و چادگان به کشت دیم اختصاص دارد.

 

آبیاری کشت گندم شرق اصفهان تا اواخر خرداد، هر ۱۰ روز یک‌بار باید انجام شود. اما به دلیل دائمی نبودن جریان زاینده‌رود این فرایند با خلل روبه‌رو است . البته با گرم شدن هوا نیز بازه زمانی نیاز آبی، کوتاه‌تر می‌شود. ۲۵ هزار هکتار کشت گندم دیم استان نیز دستکم به یک نوبت بارندگی خوب به‌اندازه ۱۵ میلی‌متر نیاز دارد.

شهرستان‌های اصفهان، برخوار، شاهین‌شهر، مبارکه در بخش تولید آبی و سمیرم، بویین میاندشت، فریدون‌شهر، و چادگان در تولید دیم به ترتیب بیشترین سهم را در استان در تولید گندم به خود اختصاص داده اند.

سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان در راستای تامین امنیت غذایی، با تمام توان فعالیت می‌کند. در زمینه تولید گندم  نیز تلاش می‌شود با وجود محدودیت‌های مختلف، عملکرد خوبی به ثبت برسد.

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات   کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *