مقالات

همدان ؛ دارای قابلیت‌های تولیدی فراوان در زمینه کشاورزی

مرکز این استان، شهر همدان است. همدان از لحاظ جمعیت، چهاردهمین و از لحاظ مساحت، بیست و سومین استان کشور بحساب می آید. همدان از سمت شمال به استان‌های زنجان و قزوین، از سمت جنوب به استان لرستان، از سمت شرق به استان مرکزی و از سمت غرب به استان‌های کردستان و کرمانشاه محدود می‌شود.مردم همدان در استان همدان به زبان فارسی به گویش همدانی صحبت میکنند. بیشتر ساکنان استان، مسلمان و پیرو مذهب شیعه‌اند. در بعضی مناطق، مذهب اهل سنت نیز وجود دارد.

استان همدان به‌دلیل موقعیت ویژه جغرافیایی، کیفیت مناسب آب و هوا، خاک مناسب و وجود نیروی خلاق و فعال، دارای قابلیت‌های تولیدی فراوان در زمینه محصولات کشاورزی است. این استان در تولید گردو، سیر و سیب‌زمینی رتبه اول کشور را کسب کرده است. استان همدان همچنین رتبه سوم تولید گیاهان دارویی، رتبه چهارم تولید شلیل و قارچ خوراکی، رتبه پنجم تولید آلو و هلو، رتبه ششم تولید آلبالو و رتبه هشتم تولید سیب و زعفران را در کشور دارد. گیاهان دارویی استان شامل رازیانه، کالاندولا یا گل همیشه بهار، آویشن و گشنیز است که عمدتاً در شهرستان‌های نهاوند و رزن کشت می‌شود، به‌طوری‌که شهرستان نهاوند ۶۷ درصد گیاه گشنیز کشور را تولید می‌کند و در این زمینه مقام اول را در کشور داراست.

باغبانی

بطور متوسط سالیانه 690 هزار تن انواع محصولات باغی تولید می شود. محصولات کشاورزی  شاخص استان همدان که در رتبه بندی کشوری دارای رتبه های تک رقمی می باشند، عبارتند از : سیب زمینی، گردو ، یونجه، سیر، انگور، چغندر، جو ،گندم…….

طی سالهای اخیر 7715 هکتار گلخانه تولید انواع سبزی و صیفی احداث شده و هم اینک در حال گسترش می باشد.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *