مقالات

پلدختر از شهرستان‌های پُر باران لرستان برای کشاورزی

پلدختر یکی از شهرستانهای استان لرستان است که در جنوب این استان قرار دارد.این شهرستان کوهستانی است و در میان کوه‌های سر به فلک کشیده زاگرس واقع شده‌است.پلدختر دارای آب و هوای گرم در تابستان و معتدل و سرد در زمستان است. میانگین بارش سالانه در شهرستان پل‌دختر ۳۷۲/۶ میلی‌متر می‌باشد به همین علت از شهرستان‌های پُر باران استان لرستان است.

کشاورزی در این منطقه رواج خوبی دارد و آب مورد نیاز برای کشاورزی در این شهرستان از چاه ها و رودخانه تامین میشود. محصولات کشاورزی و باغی و صیفی جات این شهرستان شامل: خیار، انجیر سیاه، گندم، جو، بنشن، تره‌بار، برنج، باقلا، ذرت، گوجه و انواع سبزیجات می باشد. مقام نخست تولید انجیر در ایران را به  شهرستان پلدختر اختصاص دارد.همچنین این شهرستان در پاییز و زمستان بدلیل آب و هوای مناسبی که دارد مقام اول تولید سبزی را نیز دارا می باشد.فراورده های کشاورزی و دامی و لبنی جزو صادرات این منطقه محسوب میشوند.

طبق پیش بینی که در سازمان کشاورزی این شهرستان شده است امسال از هر هکتار مزارع گندم میزان ۴۰۰ کیلوگرم، مزارع جو ۳۵۰ کیلوگرم و از هر هکتار کلزا ۴۵۰ کیلوگرم محصولات برداشت خواهد شد.فصل برداشت محصولات کشاورزی پلدختر از فروردین تا خرداد هر سال میباشد.عدم بارندگی ناکافی در این شهرستان و پراکنش نامناسب باران یکی از عوامل اصلی کاهش تولیدات کشاورزی این شهرستان است که میانگین بارندگی در این شهرستان امسال حدود30  تا 40 درصد کاهش داشته است.کمبود بارش در حساس ترین مرحله رشد محصولات یعنی زمان گلدهی و دانه ، باعث کاهش عملکرد می شود.

همچنین افزایش دما و وزش باد شدید در این شهرستان یکی از عوامل تاثیرگذار در کاهش تولیدات محصولات کشاورزی  است.در شهرستان پلدختر طرح های پمپاژ آب، زهکشی و روش‌های نوین آبیاری در رونق کشاورزی استان از اهمیت ویژه‌ای دارند.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *