مقالات

چالوس در حوزه کشاورزی

چالوس از شهرهای استان مازندران است که در غرب استان مازندران قرار دارد. مردم بومی چالوس به گویش کلارستاقی/گویش چالوسی از زبان مازندرانی سخن می‌گویند. در نواحی شرق چالوس که خود بخشی از کجور است، کجوری‌ها ساکن هستند که به گویش کجوری زبان مازندرانی سخن می‌گویند. چالوس در محدوده معتدل و مرطوب جلگه‌ای و ساحلی واقع شده است؛ میانگین دمای سالانه برای قسمت جلگه‌ای به 16.8 درجه می رسد و هر چه به طرف کوهستان برویم این دما کاهش می یابد. مقدار بارش در طول سال به بیش از 700 میلیمتر می رسد و متوسط بارندگی 80 روز در سال است. بر اساس آخرین آمار سازمان سرشماری ایران در سال ۱۳۹۵ شهر چالوس با جمعیتی بالغ بر ۶۵٬۱۹۶ نفر ششمین شهر پرجمعیت استان مازندران و پرجمعیت‌ترین شهر غرب مازندران بوده‌است. دمای هوای این شهر در تابستان ۲۵ تا ۳۶ درجه و در زمستان ۵ تا ۱۲ درجهٔ سانتیگراد است.

این شهر به خاطر شرایط اقلیمی تولیدات کشاورزی و لبنی متنوعی دارد. گله داری و دامداری از مشاغل مردم این شهر و روستاهای اطرافش به شمار می آید و گاو، گوسفند و بز از دام های رایج هستند. در کنار تولید محصولات لبنی از پشم حیوانات جوراب، کلاه، ژاکت تهیه می شود. تولید قارچ دیگر منبع درآمد مردم چالوس است و تولید گل و گیاه و گلخانه داری هم به عنوان یک شغل و منبع کسب درآمد شناخته می شود.

شالیکاری هم از مشاغل مردم چالوس است و کاشت و برداشت برنج را به عنوان منبع مهم درآمد آنها در نظر گرفت. نقش مرکبات را نباید در اقتصاد چالوس نادیده گرفت چرا که ساکنان زمین‌های قسمت جلگه‌ای در یک قرن اخیر به تولید پرتقال، گریپ فروت، نارنگی و … مشغول بوده اند. 2100 هکتار از زمین های این شهر به مرکبات اختصاص دارد.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *