مقالات

چلگرد در بخش کشاورزی

چلگرد مرکز کوهرنگ در چهار محال بختیاری است. این شهر به پایتخت برفی ایران شهرت دارد و سرچشمه رودخانه های کارون و زاینده‌ رود ‌‌ از ارتفاعات زردکوه می باشد.مردم چلگرد از ایل بختیاری و از طایفه بابادی باب هستند.این شهرستان در 85 کیلومتری غرب شهرکرد قرار دارد . بر پایه سرشماری نفوس و مسکن در سال 1395 ، جمعیت شهر چلگرد ۲۹۸۹ نفر بوده است.

چلگرد آب و هوایی سرد و کوهستانی دارد که دومین پیست اسکی ساخته شده در ایران می‌باشد که از دیر باز پذیرای اسکی بازان زیادی بوده‌است.  اگر چه گفته می‌شود این شهر همان چل گردی است که نامش در شاهنامه فردوسی آمده اما، به طور رسمی و مکتوب از تاریخ آن اطلاعات زیادی در دست نیست . یکی از جاذبه های گردشگری که در سفر به چلگرد می‌توانید از آن دیدن کنید، آبشار شیخ علیخان است. این جاذبه گردشگری که در 12 کیلومتری شهر چلگرد قرار دارد .این آبشار از میان یک تنگه پر شیب جاری و به سمت پایین می‌آید. این آب از روستاهای اطراف سرچشمه می‌گیرد.

این شهرستان بدلیل شرایط جغرافیایی، آب و هوایی و اراضی کشاورزی خوبی برای کشت گیاه دارویی موسیر برخوردار است و امسال بیش از 10 هکتار از اراضی کشاورزی در این شهرستان به کشت موسیر اختصاص یافته است.پیش بینی میشود که از این 10 هکتار بیش از 50 تن موسیر در سال آینده از اراضی کشاورزی شهرستان کوهرنگ برداشت میشود.

شهرستان کوهرنگ یکی از قطب های کشاورزی در استان چهارمحال و بختیاری است که محصولات متنوع کشاورزی در این شهرستان از قیبل گندم، جو، لوبیا، نخود، سیب‌زمینی، سیر، پیاز و… کشت می‌شود.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *